Wpis z mikrobloga

Mireczki, tylko zwycięstwo.

Kolejna planszówkowa środa za nami. Graliśmy w root z dodatkiem plemiona rzeczne oraz talia banitów i partyzantów oraz w Azul (w którego też wygrałem, ale nie będę się rozpisywał).

Frakcje:
-Dynastia Orlich Gniazd (zwycięzcy)
-Sojusz Stworzeń Leśnych
-Jaszczurzy Kultyści
-Kompania Plemion Rzecznych

Gra była bardzo wyrównana, jednak początkowe próby kolaboracji jaszczurek z sojuszem przeciwko ptakom skończyły się na tym, że reszta frakcji zdeklasowała punktowo jaszczurki, a orły skutecznie powstrzymały jakikolwiek rozrost ogrodów na mapie (różowa patrzyła spod byka na mnie pół gry). Sojusz się rozrastał wraz z kompanią, ale ostatecznie orły wygrały prześcigając sojusz o jeden punkt i uprzednio nie pozwalając kompanii wygrać na dominację.

Jeżeli gracie kompanią to musicie kupić talię banitów. Te karty są bardziej atrakcyjne do przekuwania i dzięki temu oraz występowaniu w grze jaszczurek, kompania w końcu gra jak należy, a nie jak żebrak spod krakowskich sukiennic. Frakcja ta była grana kilkukrotnie, ale dopiero po wymianie tej talii rozwinęła skrzydła. W pewnym momencie gracz kompanii posiadał ok. 16 funduszy i jego tura to była ekspansja niczym Hunowie najeżdżający Europę. Z podstawową talią i kartami, które moim zdaniem przeznaczone są dla mocno ogranych graczy kompania plemion była odsunięta na drugi tor, bo nie było w kartach nic tak interesującego, a najemnicy i poruszanie po rzekach jest mocno sytuacyjne.

Następny przystanek: Root Podziemia.

#gryplanszowe #grybezpradu
źródło: comment_1638428044dREb9XwMDw98qvAh1nvuDu.jpg
  • 2
@lizakoo Też spotykacie się w środy? Fajnie, również mam mała grupkę (8 osób) które w miarę możliwości wpadają na środowe granko. Jak coś większego to spotkania w sobotę.
Wczoraj zagraliśmy dwa razy w Odjechane Jednorożce i Carcassone z dodatkiem Karczmy i Katedry. Na więcej czasu i sił zabrakło. Dokonaliśmy wstępnych oględzin nowych nabytków w grupie czyli karcianek Dark Souls oraz Binding of Isaac oraz trochę większego kalibru Władca Pierścieni: Podróż przez Śródziemie
@Jacek_Placek_Na_Oleju: Podróże przez śródziemie też swego czasu chciałem zakupić, ale po sprawdzaniu kilku recenzji odpuszczam. Aplikacja podobno wymusza parcie do celu pomimo nęcenia zadaniami pobocznymi, których z reguły nie da się zrobić przez brak czasu. Tak czy owak wielu ludzi chwali, ja jednak odpuszczam. Mam możliwość pożyczenia runebound, no i wiedźmin zamówiony ;>