Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, jestem dziś u was gościnnie.
Czy na kazimierzu lub obok kupię gdzieś prawdziwe oscypki takie z mleka owczego? kiedyś słyszałem że o tej porze roku ciężko ale może ktoś coś? a jeśli prawdziwych nie ma, to gdzie kupić podróbki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
No i gdzie najlepsze i świeże obważanki? :)
#krakow
  • 4
@sqbi_: Sery zawsze były na Nowym Kleparzu (na Starym Kleparzu też, od poniedziałku do soboty), na środku pod dachem, bundz i takie różne. Oscypki są np. na placu Imbramowskim przy wejściu na plac od strony Rossmanna i Biedry, jest też w tej części górnej na placu typ że straganem i też ma sery. Ale nie dam sobie ręki uciąć jak to jest poza sezonem oscypkowym, czyli już w grudniu - to
@sqbi_ gadałem kiedyś długo ze starą góralką i powiedziała, że jak ktoś Ci chce sprzedać poza sezonem (mniej więcej maj-październik) oscypki owcze to leci w ch**a. Druga sprawa oni nie robią z samego mleka owczego, a z mieszanki z krowim. Jak nie jesz oscypków codziennie i nie znasz się na nich, to nie odróżnisz. Poza tym te z mleka krowiego też są dobre ;)
@metalfacee: @GaiusBaltar: @kemping: niestety plany mi sie zmienily i dzis nic nie kupie, nie zdążę. Ale w styczniu jak bede to tak zorganizuje wyjazd zeby zajsc do starego kleparza. Znam to miejsce, kiedys bylem.
A przy okazji, o co chodzi z tym ze wszyscy jezdza po bus pasie ? Nawet u nas w gdansku nie ma takiej patologi na drodze :)