Wpis z mikrobloga

Mam też na celowniku Czarna Kawka, ale nic tam nie piłem jeszcze


@wacek_1984: minimalnie wyżej niż Blue Orca, kiedyś myślałem że to samo, ale jednak troszkę lepiej, espresso blend mają bardzo dobry

@ActiZ: sprawdź Baumgart, ostatnio odkryłem i bardzo mi smakuje, White Brasil jest świetna w przelewie.
a ich Italian to chyba jeden z najlepszych włoskich blendów jakie piłem w ogóle, niesamowicie łatwy dial-in i super czystość smaku, espresso wychodzi
@ActiZ: 100zł/kg to ciągła walka wiem co mówię. I z podwyżkami wszystkiego niedługo na 80+ nie będzie co liczyć. Polecę żebraczy pomysł ale skuteczny i dla wszystkich stron zadowalający. Napisać do palarni. Cześć szukam kawy do 100zł/kg i czy znajdzie się coś takiego. I bardzo często, świetne kawy czekają na Ciebie. Coś co nie wejdzie do oferty itp. A czasami coś starszego albo w nie optymalnym profilu ale nadal jakościowo znacznie
@ActiZ: finest caffee, mieli kiedyś zajebistą kwaśną kawę z Burundi Kayanza Yandaro taką że mordę wykrzywiało aż - najlepszy kwas jaki piłem - pychotka- szkoda że już jej nie oferują, bo kupiłbym z 5 kg.
Wysocki


@sokol1990: jak ich espresso blend? bo 40zł/kg to raczej mocno okazyjnie, chyba już kiedyś polecałeś i mam w koszyku na allegro od miesiąca czy dwóch i ciągle coś innego kupuję a to czeka.
szkoda tylko że sama arabica, wolę jednak 8:2 czy 8,5:1,5.
@kabzior: Ok to tłumacze bo może nieczytelnie.

Wysocki polecam ten za 99 piłem i dobry. Za 40 to nie wiem ale na pewno „badziewia” nie sprzedają.

Zdjęcie dotyczy robusty 100% i jak lubisz mieszanki to spróbuj tej gatunkowej robusty możesz się miło zaskoczyć.
@sokol1990: aaa, nie doczytałem na zdjęciu, w tym wieku wuja widać bez okularów ;)
teraz jasne, dzięki.
powiedzmy że wetknę je w kolejkę i zobaczymy za jakiś czas, póki co jutro powinny przyjść super jasna brazylia i super czarny italian, na zapas kupiłem i będę eksperymentował z mrożeniem :)
@kabzior: to ja bo drugiej stronie barykady. Kupuj i pij na świeżo i kupuj nowe. Bardzo rzadko wracam do tej samej kawy. No chyba że grzech nie kupić. Meksyk i Honduras np w zeszłym roku z Manufaktury. Ze swoją cenę „TOP”.
@sokol1990: Meksyku się opiłem w zeszłym roku też, oraz Salwadoru. teraz jutro jeszcze przyjdzie Gwatemala.
wziąłem na zapas jasną brazylię bo mi pod przelew podchodzi plus różowej smakuje, cena za dużą paczkę to jest 50% taniej niż za małe, więc wymyśliłem sobie że zobaczę jak z mrożeniem, kupiłem torebki próżniowe i potestuję.
@ActiZ: I co byś polecił z tych wszystkich? Ja do tej pory piłem MK Business line i było całkiem spoko, teraz mam Słodki Shot i Mleczny klasyk z Coffe and sons, dasz jakąś alternatywę do tego?