Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z was grę na Pegasusa pt. Snow Bros? Ciekawy jestem czy ktoś z was dotarł do poziomu 84. Nie jest to takie oczywiste, bo np. na moim Daryar CVG nie da się tam w ogóle wejść, a na Famicomie i Fenixie wystarczy drugi raz zacząć grę po jej przejściu by trafić na lvl>80. Do tego są jeszcze glitchmapy których się nie da w ogóle przejść, skonstruowane chyba z losowych bloków pamięci ale to temat osobny. Ktoś coś?


#pegasus #famicom #8bit #retrogaming #nes #staregry
DonRzoncy - Ma ktoś z was grę na Pegasusa pt. Snow Bros? Ciekawy jestem czy ktoś z wa...

źródło: comment_1641924306s2NcOQGM9VHgW4sQFrWraC.jpg

Pobierz
  • 25
@DonRzoncy: ale nostalgłem. Mój pierwszy famiclon. Ojciec kupił mi fenixa gdzieś w 1996, po przywiezieniu do domu był problem, bo nie było żadnego carta z grami. Na szczęście tego samego dnia udało się pożyczyć 168-1 od sąsiada na noc ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jakie zdziwko było rano jak włączyłem konsolę bez carta i okazało się, że gry były już wbudowane w konsolę :V
@mirindo: O panie, to faktycznie mowa o Fenixie. Wszystko co opisałeś się zgadza. Dziwna sprawa, jeszcze nie spotkałem się z wariantem który miałby wbudowane gry. Musiałeś trafić jakąś naprawdę dobrą sztukę w mało powszechnej konfiguracji. Nie dziwię się że olał Pega. Z tego co mi wiadomo to wszystkie te 8bitowce w Polsce różniły się ceną bardzo nieznacznie- nie licząc bazarowych terminatorów BS- 500AS za wszy i drobny łupież oraz IQ-502 za
@DonRzoncy: z tego co pamiętam design pudełka był podobny do klasycznego Pegasusa, czyli jakaś
zachwycona rodzinka klepie w gierki, po drugiej stronie screeny z różnych gier. Wbudowane gry były standardowe - Galaxian, zestaw gierek pod pistolet, F1 Race, Bomber Man. Standardowo był też Super Mario Bros z twistem - wrzucili też minus world i inne zglitchowane levele. A te wbudowane gry to był po prostu cart wpięty w jeszcze jedno złącze,
@mirindo: Dzięki za info :) Rozwiązanie z podwójnym złączem znam ze starszych wersji Daryarów. Były i wersje z glutem w których już nie było tego złącza, wszystko na NOAC. Famicom AV nigdy nie miałem nawet w rękach, jak kiedyś trafię na pchlim targu to na bank zakupię :) Uświadomiłeś mi jego brak xD Ja mam zwykłego.

@retro_0ne: Ale to nie o to tu chodzi, co to za frajda jak wiesz
@impact18: No właśnie i tu jest magia, bo mogę dojść do jakichś ukrytych leveli. Ale tylko tymi dwiema konsolami. Ostatni poziom 84 jest nie do przejścia. Z każdej strony są po trzy wysokie murki na które trzeba wskakiwać z kul śnieżnych. Po dotarciu na górę z lewej trzeba skoczyć na prawo, ale bez czerwonego eliksiru jest to niewykonalne nawet skacząc z kulki. Nie dolecisz do półki na prawo po prostu. Na
@impact18: No to już jakaś motywacja jest :) Jak będę miał chwilę to nagram. Im więcej #zebroplusy tym bardziej będę się starał skrócić czas oczekiwania.

Sam jak to zobaczyłem to mi opadła kopara, bo też bardzo tą grę lubię i raz na jakiś czas ją sobie odświeżę :) A tu dodatkowa porcja zabawy, jeee