Wpis z mikrobloga

#rosliny #roslinydoniczkowe #przetwory

Mam ja takiego oto krzaczora,kupiony z 5 lat temu sam patyk w ziemi, w tym roku puścił obfity plon xD da się coś z tego przetworzyć? Myślałem żeby zagotować, pognieść z żelfixem i zrobić taką galaretke do herbaty. Mega kwaśne i z pestkami więc tylko raczej w tą stronę. Kiedy to podcinać? Bo się rozrosło niebotycznie. To Kalamondin.
Pobierz Kick_Ass - #rosliny #roslinydoniczkowe #przetwory

Mam ja takiego oto krzaczora,kupio...
źródło: comment_1642058585Qdi2DL0qc7bA7Rp7Jvz3TO.jpg
  • 6
@Kick_Ass:

Kalamondyna – cytrus ozdobny
Jest to krzyżówka kwaśnej mandarynki z kumkwatem. Owoce kalamondyny można zjadać tak jak owoce kumkwata w całości ze skórką – miąższ jest bardzo kwaśny a skórka słodka. Używa się też tych owoców do herbaty, napojów orzeźwiających, drinków, smażenia w cukrze czy do ciast.
@Micylian nie. Tylko musisz hować do domu jak się robi tak z 10 stopni. U nas stpi na balkonie od wiosny do późnej jesieni, potem na okno w kuchni na połidniową stronę. Jak mówie,serce mnie zakuło jak zobaczyłem w lidlu takie smętne podcięte patyki,mówię zlituje się zobaczymy co będzie. W pierwszym roku z e dwa liście wyrosły, w drugim podobnie, ale cały czas zielone , następnie w 3 roku zaczeła się piąć,