Wpis z mikrobloga

pytanie do mirków spod tagu #informatyka

Nowy komputer z prockiem i7 12700k, chłodzenie SILENTIUMPC Fortis 5. Podczas odpalania benchmarka Cinebench po max 5-7 sekundach temperatura z 25 skacze do 100 i odpala sie throttling. Jednak podczas grania np w GTA 5 55 stopni to jest max. Chłodzenie na 100% dobrze zamontowane, pasta dobrze położona. Tak ma być podczas benchmarka? Jeśli nie to o co może chodzić?
#komputery #it #intel
  • 63
@koronawirus: benchmark obciąża procesor znacznie bardziej niż gra a temp jest zależna od poboru prądu = obciążenia procka. Jak masz tego 12700k podkręconego albo z zdjętymi power limitami to pewnie chłodzenie nie wyrabia i tyle.
@koronawirus: to chłodziwo może być za słabe na tego procka żeby nie throttlował, niby 220W tdp obsługuje, ale prawie 2x cięższa noctua nh d15 też obsługuje 220W tdp... a seria 12 w stresie, szczegolnie benchmarki to piecyki straszne
@koronawirus: słuchaj, ja nie wiem co w Tobie siedzi. Piszesz o problemie. Ludzie poświęcają swój czas i się schodzą, a Ty masz na to #!$%@? i dyskutujesz z faktami.

Tą, którą miałem w zestawie


I co ja mam z tą informacją zrobić? Bardzo rzeczowa odpowiedź. Sprawdziłem w internecie. Pasty "Te w zestawie" są bardzo dobre. Nie wiem czego oczekujesz od ludzi