Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi

Strzałka do skrętu warunkowego powinna zostać zlikwidowana, bo większość kierowców w tym kraju nie łapie, że w praktyce nadal mają czerwone światło.

Co sobie myślą ci wszyscy ludzie, którzy wyjeżdżają na "zielonym", bez patrzenia co się dzieje na drodze, wyjeżdżając prosto na pieszych, skręcających z naprzeciwka, nawracających (z uwzględnieniem tego, że na danym skrzyżowaniu można nawracać), ect?

Tak, znowu mi ktoś wyjechał pod nos i to jeszcze dwóch na raz bez patrzenia. Właściwie nie pamiętam czy kiedykolwiek ktoś mi się tam zatrzymał. Wszyscy walą na pałę, bo nie wiedzą, że ktoś tam może nawracać.
https://www.wykop.pl/wpis/62867695/tak-dla-odmiany-tradycyjnie-skrecajacy-na-warunkow/

Kupię sobie kiedyś jakiegoś gruza za 5 stów, zamontuję sobie kamerkę i specjalnie nie będę hamować przed takimi imbecylami, którzy nie łapią, że wyjeżdżając z warunkowego mają ustąpić pierwszeństwa wszystkim.

Albo wysłać całą kompilację takich wyjeżdżających na policję. Na kanale Stop Cham pewnie też się z tego ucieszą.
  • 5
Strzałka do skrętu warunkowego powinna zostać zlikwidowana,


@push3k-pro: Moge sie mylic, ale to chyba jeden z typowo polskich potworkow, ktorych nie widzialem nigdzie indziej w Europie.
Podobnie z odwolaniem znakow za skrzyzowaniem, czy kolizyjnie skonstruowane skrzyzowania (skrecam w lewo, mam zielone, ale wciaz mi jada z naprzeciwka - pomijajac malutkie lokalne skrzyzowania to jest jakis kosmos!) - tez bym kwestionowal.
@janekplaskacz: Może by to pomogło, a na pewno jakby zrobili by taką zmianę, to wszędzie by wybuchła akcja informacyjna, która może by przemówiła do wielu kierowców.

Ja się zastanawiam, dlaczego do tej pory policja nie zrobiła tego przypadku z nawracaniem maszynki do klepania mandatów.
No zdecydowanie się mylisz


@Fennrir: Nie do konca, dlatego ze - nawet w przytoczonym przez Ciebie linku - dla przykladu w Niemczech nie ma OBOWIAZKU zatrzymania sie nawet gdy nic nie jedzie/nikt nie idzie, maja obowiazek przepuscic pieszych i samochody, ale zatrzymac sie nie musza, gdy jest pusto. Puste gadanie w sumie, bo porownuje tutaj do sytuacji przechodzenia na czerwonym swietle na ulicach PL oraz UK, jakby dwa rownolegle swiaty.