Wpis z mikrobloga

#gospodarka Kiedy czytam co sie dzieje w Polsce w związku z tym nowym ładem, to dziwię się, że są jeszcze biznesmeni, którzy nie zaopatrzyli się w bitcoina. Przecież to skończy się nie tylko bankructwami, ale w dalszej kolejności niespłaconymi kredytami, licytacjami. Pis dobierze się ludziom do dupy tak bardzo jak się da, wezmą wszystko. Natomiast jak ktoś ma zaskórniaki w BTC to morawiecki może go pocałować w trąbkę jedynie. Właśnie dla takiego bezpieczeństwa od szaleńców we wszelkiej maści rządach został stworzony bitcoin.
#kryptowaluty
  • 15
@Obruni: Generalnie masz racje ale BTC jest na razie zbyt ryzykowny. Wahania kursu są nie do zaakceptowania dla przeciętnego Kowalskiego np -40% w miesiąc. Poza tym to zabawa dla młodych, Pani grażyna z rybnego nie potrafi sama założyć facebooka a co dopiero walleta z btc
@Obruni: ja we wrześniu podjąłem taką właśnie decyzje i sobie od października siedze tu z wami i #!$%@? głupoty. Finalizuje sprzedaz udziałów w firmie jeszcze jednej i papa pan PiS, ja się w tym #!$%@? nie będe #!$%@?ł z koniem, gdyśrednio te 10-15% rocznie wydaje się lajtowo w zasięgu i można mieć na wszystko #!$%@?. Kolejną firme jesli mi przykdzie otwierac, to na 99% juz nie w Polsce.
@Obruni: Gorzej jak Ci wyjdzie Glapinski i powie, że od dziś nie ma krypto albo wstawi odpowiedni podatek. Jak ktoś chce kogoś załatwić to to zrobi.
@dambrzez: wydaje mi się, ze w obu tezach masz jedynie częściową rację. Widze naocznie jak ludzie w Afryce bez żadnego wcześniejszego kontaktu z bankami i kontami zakładają portfele btc i łapią podstawy w dwie godziny. Co do zmienności, to szczęśliwie, w dłuższym okresie, ta zmienność działa w jednym kierunku- na plus. Poza tym, czy lepiej mieć zajete wszystkie konta przez komornika, bo #!$%@? podniosły gaz dla piekarni X10, czy miec "niewidzialne"
@Sin-: w tym przypadku, glapa moze Cie cmoknac. jest wiele sposobow na anonimowa zamiane krypto/fiat, a samo posiadanie btc tez jest dla nich nie do ustalenia.
@Obruni: Ok masz racje.
Jest jeszcze problem że btc jest zbyt zalezny od technologii, wystarczy że troche cofniemy się w rozwoju (wojna, brak prądu, katastrofa pogodowa itp) i go nie ma. Poza tym ludzie wolą fizyczne dobra, coś co można schowac pod materacem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dambrzez: ta teze przerabiamy wsrod zwolennikow btc regularnie. kiedy braknie netu i pradu, to płacili będziemy fajkami, bimbrem nabojami do kalasza. W czasie oblężenia Sarajewa w 90tych polano brzozowe warte bylo tyle co magnetowid, a magnetowid wtedy to byl szczyt techniki. Przy okazji, juz sa metody płatności btc, dla których wystarczy rower z dynamem, żeby podładować komorę, a bankomaty nie będą dzialaly na pewno.
@mazaken: Wejdą Ci mili Panowie do chaty i sam oddasz. Dla rządów totalitarnych nie ma granic. A my powoli przestajemy być demokracją.

@CryptoPump: Póki jest na to pozwolenie. Firmy mogą to zmienić i zrezygnować w każdej chwili tak jak zrobiła to Tesla.

Btw. Nie jestem przeciwko krypto. Wręcz przeciwnie. Tylko jestem realistką w tej materii. Jeśli komuś coś będzie przeszkadzać albo zacznie się szukanie funduszy to i krypto oberwie.
@mazaken: Wejdą Ci mili Panowie do chaty i sam oddasz.


@Sin-: chyba nie bardzo rozumiesz jak działa krypto... wogole jprdle ludzie xD jak wam beda ludzie robic wjazd na chaty i zabierac kosztowności siłą, to troche inne bedą zmartwienia (imo z terenu objętego jakąs wojna chyba krypto jest jedynym, co mozna "wywiezc" za granice). Taka dyskusja troche jak z przedszkolakami.
-krypto jest spoko, bo jest poza zasięgiem rządu
-noe, bo
@mazaken: Nie chce mi się Tobą dyskutować serio. Już wystarczyło że zarzuciłeś mi brak kompetencji i bycie dzieckiem. Żyj w swojej bance dalej.