Wpis z mikrobloga

@AdrianAdrian: ja ci mogę powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy Krakowem, a woj. lubelskim. Różnica mentalności jest taka jakbyś dostał kijem po łbie. Warszawa to zbieranina ludzi ze wschodu, więc możesz nie odczuć tego, ale jakoś nie lubię chamstwa i zazdrości.
Rzeszów to małe miasto i nie wiele tam jest, czuć, że jest to wschód. Byłem parę razy i jakoś bym się nie zdecydował tam zamieszkać chyba, że nie mam na głowie
@AdrianAdrian: jak jestescie z IT albo innego fachu ktory na pewno sobie da rade w rzeszowie, albo np moze pracowac zdalnie dla firmy w warszawie to na pewno koszty mieszkan, zycia itp beda na plus

W pozostalych przypadkach poznan to pewnie wieksze mozliwosci, wiecej atrakcji, wiecej hajsu itp

Co do kolegow ze wschodu. Jak tu studiowalem, mieszkalem i pracuje tak nie mam jakis problemow z ukraincami itp moze jak ktos jest
@AdrianAdrian: Ja mieszkam w Poznaniu i bardzo sobie cenie. Miasto ma wszystko co potrzeba do życia, jest dobrze skomunikowane (A2, S5, S11), a dodatkowo nie jest miastem stricte turystycznym, nie przewala się przez nie tyle osób. Jeśli chodzi o prace to już wszystko zależy od tego czym się zajmujesz i co chciałbyś robić
a w Rzeszowie są Ukraińcy?


@Qullion: Tak jak powiedzial syn diabla @Syn_Diabla: otarlem sie o nich na uczelni, czasami w jakims kebabie, jako jakis dostawca zarcia, w sklepie osiedlowym pracuje dziewczyna ktora czuc po akcencie ze ze wschodu. Ale ogolnie nie mialem z nimi jakis problemow, przyjechali, pracuja, niech sobie zyja. Nie jestem juz w wieku szwendania sie po miescie z "ziomkami", po dyskotekach itp wiec moze tam jest wiekszy
@AdrianAdrian: Miałam mieszkac w Poznaniu gdyby w Rzeszowie z chłopem nie wyszło. Poznań bardzo mi się podobał pod względem jakości życia i ilości usług oraz rozwoju, ale zostałam w Rzeszowie i nie żałuje. Gdybym miała mieć tylko prace stacjonarna to z pewnością wolałabym Poznań, ale ze mogę pracować zdalnie to nie robi mi to różnicy :) Fajne w Rzeszowie jest to ze masz wszystko co najpotrzebniejsze (po za ikea, bo najbliższa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AdrianAdrian: mieszkam w Rzeszowie od 2014 roku i na plus jest:
+ bezpieczeństwo
+ w miarę czysto
+ wszędzie blisko i wszystko pod ręką
+ dużo studentek
+ tania gastronomia
+ blisko w Bieszczady
+ niska zabudowa

Z minusow:
- Politechnika Rzeszowska
- niby wszystko pod ręką ale brakuje kilku rzeczy jak w Krakowie czy Warszawie
- #!$%@? zarobki
- duże czynsze
- korki że ja #!$%@?
- powoli robi się