Wpis z mikrobloga

Siemka, wybieram się z dziewczyną na wycieczkę objazdową po Dolnym Śląsku, autkiem 4/5 dni. Raczej na chodzenie po górach się nie nastawiamy, bardziej ciekawe miasteczka, zamki i inne tego typu atrakcje lokalne. Coś możecie polecić, czego na pewno nie możemy ominąć na wyprawie? Albo jakieś nieoczywiste miejsca albo zachwycające restauracje/kawiarnie? Na ten moment nie planujemy zajeżdżać do samego Wrocławia.

#dolnyslask #wroclaw #turystyka #podrozujzwykopem #podroze
  • 35
@DosAkos: obok kolorowych jeziorek (jesli bierzecie pod uwage), jest Miedzianka, miejscowosc roslawiona w ksiazce Springera. A jak historycznie wam nie lezy, to calkiem fajny browar tam jest.
Z mniej oczywistych miejsc, to w celu inspiracji zerknij na facebooka na "tajemniczy doolnyslask"
@wposzukiwaniu: co takiego ciekawe jest w Świdnicy oprócz tych dwóch kościołów? Galeria ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Lodowisko? Serio pytam, bo jak dla mnie to tam kompletnie nic nie ma i to strata czasu przy czterodniowej wycieczce
@wposzukiwaniu: czyli tak jak myślałem. Żal jednego z czterech dni na Świdnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak ktoś mieszka w okolicy to jeszcze jak cię mogę, ale specjalnie jechać zobaczyć ten rynek... No ze 100 lepszych atrakcji na dolnym śląsku się znajdzoe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wposzukiwaniu: jeżeli mi zapłacisz to chętnie was zainspiruję ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kopalnia złota, twierdza Kłodzko, twierdza srebrna góra, Riese, Włodarz, Książ, Karpacz, Szklarska Poręba, milion atrakcji Wrocławia, kolorowe jeziorka, nawet Zgorzelec z Gorlitz. No przecież tego jest multum i można tak wymieniać bez końca.
@DosAkos że też jeszcze nikt nie napisał:
- Kamieniec Ząbkowicki i pałac Marianny Orańskiej
- Krzeszów
- Bolesławiec (możesz swojej babie garnek kupić i się ucieszy ;) )

A tego marudy co to twierdzi że szkoda czasu na Świdnicę to nie słuchaj, widać że dla gościa nie ma atrakcji, jeśli nie kosztują milionów monet xD