Wpis z mikrobloga

Jeśli chcieli być neutralni światopoglądowo, to nie wiem czemu wspierają organizację religijną.


@michono: oni wspierają bezdomnych, nie organizację światopoglądową. A ta organizacja światopoglądowa chciała się wylansować na plecach wspierających. Nie mów że nie dostrzegasz takiej subtelnej różnicy. To trzeba było nie przyjmować tej pomocy, jak im tak przeszkadza że ktoś kto wykłada kasę na tę pomoc ma wymagania()
@krolcz: jeszcze raz:
- Henkel zaproponował/zgodził (bez znaczenia) zasponsorować pralnię przy placówce prowadzonej przez kościół
- Henkel zaprosił lokalnego hierarchę kościelnego żeby dał przemówienie podczas otwarcia

I dopiero podczas otwarcia zorientowali się że nic z kościołem katolickim nie chcą mieć wspólnego? Nie dziwię się że wyszła z tego draka.
Wcale nie dziwi mnie że chcieli to miejsce poświęcić. Jeśli chcieli być neutralni światopoglądowo, to nie wiem czemu wspierają organizację religijną.


@michono: Bo Brat Albert jest najbardziej znanym/powszechnym ośrodkiem opiekującym się bezdomnymi. Mnie też nie dziwi, że chcieli poświęcić pralnię, w końcu mają katolickie korzenie i nazywają się katolickim stowarzyszeniem. Chciałem tylko powiedzieć, że to raczej nie Persil biegał po noclegowniach prosząc czy pozwolą dostarczyć sobie pralki i proszki, tylko pewnie
- Henkel zaprosił lokalnego hierarchę kościelnego żeby dał przemówienie podczas otwarcia


@michono: dlaczego kłamiesz? w tekście nie ma nic o tym że to Henkel zaprosił, tylko:

Dla nas jest to normalne i dlatego też zaprosiliśmy bp. Jacka, z którym współpracujemy na co dzień. Teraz jest nam niezwykle przykro i pęka nam serce, że doszło do tak niekomfortowej i niewłaściwej sytuacji - mówi "Gościowi" prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.

więc jak
dlaczego kłamiesz? w tekście nie ma nic o tym że to Henkel zaprosił, tylko:


@krolcz: "Według przygotowanego wcześniej harmonogramu uroczystości biskup Jacek Kiciński CMF miał być jednym z przemawiających"

Ok, zgadzam się z tym że nie jest jasne kto organizował otwarcie tej pralni.
@mroz3: jaki skandal do #!$%@? jasnego? Nie pozwolili katabasowi pokropić, bo jeszcze zażyczyłby sobie stosownie do wielkości inwestycji kupę kasy? Jak mi będzie chciał z kolędą dom pokropi, żebrać o pieniądze i odmówię, to też będzie SKANDAL? #!$%@?, jak ktoś ci odmawia, to możesz sobie jedynie pomarudzić na plebanii a nie ogłaszać BULWERSUJĄCY SKANDAL.