Wpis z mikrobloga

@przewaga: Wklepałem to do stockfisha na lichessie i widział to zagranie dopiero na 27 głębi a wcześniej sugerował zbicie skoczka xD sugerowana kontynuacja wygląda tak:
1. rb8 nxb8 2. rxb8+ 3. *sugeruje zasłonięcie się gońcem, ale pokażę scenariusz w którym odchodzi na a1 ka1 4. bb2+ kb1 MAT W 8 ruchach 5. bc3+ kc1 6. a3 rd5 7. bxd5 kd1 8. bc4 bd2 9. rb1+ bc1 10. a2 f3 11. rxc1+
@Ayessare: jak ruszysz gońca to wróci na b1, bo zasłaniasz wieżę, a jak znowu odsłonisz to idzie na a1 lub c1 (zależy gdzie się ruszysz) i nic tam nie masz. wyżej masz kombinację dającą mata
@Ketonol751 Na początku tak mi się wydawało, potem po zastanowieniu się to stwierdziłem, że to jest do znalezienia, ale już było za późno na edytowanie. Sam bym zapewne szukał mata z poświęceniem (o ile zegar by mi pozwolił), ale nie widząc go w najbliższych 5 ruchach bym po prostu wziął konia, a tutaj przy optymalnym graniu masz go w kilkunastu ruchach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przewaga: biały gra jedyne możliwe ruchy aż do kf1 a3, zwizualizowanie sobie tej pozycji nie jest trudne, a gołym okiem widać że ten pion jest super mocny, bo wchodzi na pole bronione przez gońca. stockfish na lichessie to tylko stockfish na lichessie jak coś