Wpis z mikrobloga

#zakola #lysienie #finasteryd #minoxidil
Siema, 22lvl here, włosy mi lecą z głowy gdzieś od 19 r.ż., na razie jakby od roku trochę przystopowało, przez krótki czas używałem minoxa i widziałem lekką poprawę, niestety przerwałem.
Jak na razie maszynka poszła w ruch bo mi się nie chce włosami przejmować, ale uznałem że spróbuję je jeszcze odratować.
Wróciłem do minoxa (używam go też na zarost) i zastanawiam się nad wejściem na fina, jak myślicie, jest szansa na odrost? jakieś włoski tam jeszcze niby zostały.
I pytanie do osób które stosowały minoxa na twarz i fina, ma to sens w ogóle? Czy też przy niższym dht efekty na twarzy będą znikome?
Ciminiminimimis - #zakola #lysienie #finasteryd #minoxidil
Siema, 22lvl here, włosy ...

źródło: comment_1642972267WCWcrjvKsHMjtqNyQfieAd.jpg

Pobierz
  • 15
@jmuhha: jakby się to skończyło na tabsach i minoxidilu to jeszcze jestem to w stanie przeżyć :> a nie ukrywam że chciałbym się jeszcze te parę lat włosami nacieszyć xd
Jakbym jeszcze miał gęsty zarost to bym mógł sobie pozwolić na łysą głowę, a tak to przy dodatkowo drobnej budowie trochę niefortunnie wyglądam łysy xD
@Ciminiminimimis: łysiejesz agresywnie i wszystkie leki i terapie mogą nie dać odrostu który oczekujesz

Na Twoim miejscu, stosowałbym przez minimum pół roku (albo rok) sam finasteryd. Jeśli zahamuje łysienie i nie będzie uboków, to robisz przeszczep na 4500 graftów.

Nie wiadomo co będzie w przyszłości, ale jest duża szansa że utrzymałbyś włosy np na 10 lat. W rezerwie miałbyś jeszcze drugi mały przeszczep. Sorry, ale nie widzę innej opcji
No cóż lekarza możesz odwiedzić ale raczej tu widać że androgenowka. Jak chcesz ratować to sprawdzona opcja farmakologiczna: fin/dut, minoxidil + mikronakłówanie. Ewentualnie RU jak fin daje uboki.
Jeśli po roku+ kuracji stan ogólny włosów się polepszy to można myśleć dodatkowo o przeszczepie na zakola + nadal kontynuawanie leczenia.
@gezorrr: @xemont: @feegloo: licho, licho, najlepsze że nawet zbytnio nie mam po kim w rodzinie łysieć, dziadki zakola podobne jak ja i pojawiły się w dużo późniejszym wieku, ojciec włosy ma lepsze niż ja xd
Jakby po finie chociaż trochę mi się wyrównała linia włosów to mógłbym sobie pozwolić na krótko ścięte, przeszczep na razie odpada bo mnie nie stać na to xd

Cóż, będę się umawiał w tym
@Ciminiminimimis: ważne żebyś był proaktywny, bo jak poleci środek gdzie jeszcze masz włosy i porównasz zdjęcia, to weźmiesz kredyt w providencie na przeszczep xd

Tak na serio, dziedziczy się geny ale o łysieniu androgenowym decyduje ich kombinacja. Dodatkowo choroby genetyczne u kolejnych generacji ujawniają się wcześniej.

Czyli nie ma co patrzeć na rodzinę i prognozować jak to będzie, łysienie jest nieprzewidywalne - słowa lekarza z Hair Loss Show
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ciminiminimimis: u mnie gówno to dawało ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko finasteryd, z którego z biegiem czasu zrezygnowałem i teraz jestem łysy (oraz zadowolony, ale potrzebowałem czasu żeby siebie zaakceptować na łyso ( ))
@feegloo: liczę że nie poleci, bo nawet nie mam przerzedzonych włosów na środku na razie, tylko czoło mi zaczęło zapie*dalać coraz dalej xD

W najgorszym wypadku zostanę już na stałe łysy i tak wyglądam i czuję się zdecydowanie lepiej teraz niż z dłuższymi włosami, przed ścięciem