Wpis z mikrobloga

Od marca wychodzi nowy cennik na transie z podziałem na firmy produkcyjne, firmy spedycyjne i firmy transportowe.

Firmy produkcyjne bez licencji mają następujące stawki

Do 42 ofert miesięcznie 445zł netto
od 43 do 84 ofert miesięcznie 600zł netto
od 85 do 166 ofert miesięcznie 800zł netto
powyżej 166 ofert stawka ustalana indywidalnie

Cennik spedycyjny jest następujący :
jeśli spedycja ma dwóch pracowników na transie mogą wystawić i 20k ofert miesięcznie za 445zł

Z ciekawości napisałem (może nieco zbyt agresywnie ale trochę mnie to zirytowało) do obsługi transa z zapytaniem skąd taka dysproporcja między nowymi cennikami i trochę mnie to #!$%@?ło.

PS jeszcze taki kwiatek "Dodatkowa opłata za operacje (Publikacje/Awizacje) powyżej zadeklarowanego limitu- 5 PLN netto za każdą Publikację/"

#spedycja #transport
Trique - Od marca wychodzi nowy cennik na transie z podziałem na firmy produkcyjne, f...

źródło: comment_1643207947M6gR9vzDgTiJXGbui9HArf.jpg

Pobierz
  • 8
@xspeditor:
Jeszcze gdyby dali jakieś sensowne limity to rozumiem, ale to co zaprezentowali to nieśmieszny żart. Z rozmowy telefonicznej jeszcze doszło, że jak wprowadzam korektę oferty (typu zmiana stawki czy terminu załadunku/rozładunku) to to się również liczy jako nowa oferta.

Średnio na transa wystawiam około 150-200 ofert miesięcznie (wliczając korekty i aktualizacje ofert) więc za transa musielibyśmy płacić powyżej 1000zł miesięcznie. To już taniej by wyszło zrobić licencje i mimo bycia
@xspeditor: do momentu aż masz w firmie dział handlowy i wtedy byś przeklinał, że ktoś wgl tych klientów bezpośrednich tam wpuszcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem kilka razy sytuację gdzie klient mówił, że przeszedł na transa a potem mu się parę razy coś wysypało i wracał z płaczem.
@onionhero: dla mnie jako przewoźnika dział handlowy, a szczególnie z jakimś kierownikiem z premią za nowy kontakt, a nie marże to rak. Wrzuci do przetargu taką cenę że dyspozytorzy łapią się za głowę jak to rozwiązać potem.
Słynna jest z tego pewna firma niedaleko nas, ponad 500 pojazdów.

Z takich ciekawostek to ich szef ma teraz ambicje robienia wszystkiego w okolicy, wygrania każdego przetargu.
Była sobie firma produkcyjna A, obsługiwał ich