Wpis z mikrobloga

@Mistrzrozkimnki: Na tym kanale mają świetne wykonania. To jest jakaś szkółka i nie wiem skąd ten poziom. Dla większości dzieciaków na filmie to pierwszy duży występ publiczny.

Zresztą to jest poważany i sławny kanał na yt za granicą. A nigdy nie występują tutaj sławni muzycy. Jedynie młodzieniaszkowie, którzy cholernie się starają
@Mistrzrozkimnki: Jak jeszcze nie słyszałeś, to obczaj sobie Danse Macabre z tego kanału. To jest poprostu kompletny odlot. Dziwaczna interpretacja gdzie cała sekcja smyczków została zastąpiona jednym perkusistą, który to na ksylofonie tak #!$%@?, że łamie sobie pałeczkę na sam koniec finału... Epickie (a perkusista to szef totalny)
@Mistrzrozkimnki: No ja... Przypomniałem sobie o nim po roku przez wpis kogoś innego i znów zacząłem słuchać :P

Ja ostatnio byłem na etapie poznawania klasyki śpiewanej. Zawsze wydawało mi sie to passe i beznadziejne ale ostatnio w to też się wkręciłem. Polecam jak nie próbowałeś :)
@Mistrzrozkimnki: Szkoda, że Orliński nie śpiewa tego kawałka - jego głos bardzo mi pasuje do tego klimatu. Z baroku dla mnie rządzi "Air Armatae face et anguibus", "Vedrò con mio diletto" i "Miserere mei" ( z tym, że to ostatnie musi mieć w wykonaniu kogoś z dosłownie nieludzko wysokim sopranem).
Osobiście wertuję ostatnio Schuberta i jego zapomniane, epickie piosenki. Wepchnął mnie na ten trop "Erlkonig" w wersji na skrzypce. Zdziwiłem
@Mistrzrozkimnki: Ta piosenka jest o Grethen, która w rytm obracającego się wrzeciona (?) śpiewa o swej utraconej miłości. Moment kulminacyjny jest wspomnieniem jak Faust ją całuje. a potem rozpacza dalej. Ciekawostka: mogę tej piosenki słuchać tylko w nocy albo na słuchawkach bo mój syn płacze jak to słyszy. Dla porównania: Królową nocy jak najbardziej lubi :)