Wpis z mikrobloga

Ostatnio zaczął skakać ping w #tmobile (internet domowy bez ograniczeni) i napisałem do nich na dział techniczny i taka oto dostałem odpowiedz:

Dzień dobry

Niestety na usłudze internetu nałożono ograniczenie. Spowodowane jest ono znacznym wykorzystaniem internetu w miejscu gdzie nadajniki są przeciązone. Niestety operator może nałożyć takie ograniczenie jeśli uzna je za konieczne prędkość wróci do normy wraz z nowym cyklem rozliczeniowym.

W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności usług telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione. Może być ono ponownie wprowadzane przez Operatora w przypadku wystąpienia przesłanki wskazanej w pierwszym zdaniu niniejszego punktu.

dziękuje pan t-mobile ch.j Ci w dupe :)

#internet #lte
  • 12
@Pietr: nie mam lejka tylko jestem chyba ostatni w kolejce do nadajnika bo laguje i ping skacze czasami, oferta ta pierwsza, nizej dane z routera:

Bieżące wykorzystanie danych: 212,18 GB
Czas trwania: 43:24:12
Miesięczne użycie danych: 2,63 TB
Czas trwania: 638:44:12
Łączne wykorzystanie danych: 43,6 TB
Czas trwania: 23900:29:13
@Witson: no to bym nie wyklinał t-mobile jak dopiero po takim czasie walnęli ograniczenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U innych operatorów już dawno miał byś lejek 1Mbps i to przy największych pakietach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plus: 1TB za 200zł msc, później lejek 1Mbps
Play: 1TB za 230zł msc, lejek również 1Mbps
Orange: 500GB za 60zł msc i jak wyżej

A ty pewnie
@Pietr: Inni operatorzy nie maja takiej oferty ale za to tez moga narzucic ograniczenia lub po prostu nadajnik nie wyrabia, co z tego, ze masz lejek 1mbs jesli kilkaset innych osob w okolicy tez?
Ja przy tej umowie nabijalem 800 giga miesiecznie, tez potrafialo zwalniac.
@Witson: Takie sa uroki LTE, czemu #!$%@? w dupe? To nie lacze po kablu zebys mial gwarancje, jesli inni ludzie tez maja internet czy jakis
@krzywy_kanister: Plus miał super duper internet bez limitu danych w LTE. Pakiet podstawowy rzekomo miał obowiązywać tylko w 3G i 2G. W moim przypadku przy pakiecie 50GB to internet działał do ~300GB z pełną prędkością i kolejne 50GB z 5Mbps. Później 16kbps i essa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) FUP dopadnie was wszystkich.
@Pietr: Sranie w banie, bez limitu w reklamach, nie ma znaczenia ofera skoro korzystamu z internetu bezprzewodowego.
@Witson: Ale o czym ty predzisz, tak samo jak po wifi masz predkosci porownywalne z kablem w calym budynku, dla kazdego zasiegu? Internet komorkowy jest ograniczony przez prawa fizyki i sygnaly bezprzewodowe, co oni ci maja zrobic, łamac prawa fizyki? Tu nie ma czego modernizowac bo tak jak 3G, 4G sie zapchalo, tak
@krzywy_kanister: ale to ty dzwonisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jemu mogli a nawet jak napisali, zrobili to - użyli klauzuli FUP i systemowo obcięli mu parametry. To o czym piszesz to prawda. Ale nijak ma się do tematu OPa. Przyjdzie nowy okres rozliczeniowy i wróci wszystko do normy a może nie bo przybędzie nowych użytkowników? Tego nikt nie wie.
@Witson: No nie moga tak jak ty nie mozesz polozyc routera obok routera (metr obok siebie) poniewaz beda sie wzajemnie zaklocac. Zastanow sie nad tym co pisalem, jak dzialaja sygnaly bezprzewodowe, dlaczego operatorzy placa na czesc z nich licencje...