Wpis z mikrobloga

Wygrałem życko! Gdzieś od 2 roku studiów pracuje w zawodzie. 3 msc temu zwolniłem się z pracy z dnia na dzień. Zrobil się syf, miałem oszczędności to rzuciłem papierem. Te 3 msc lekkie nie były. Sporo rozmów, kilka ofert odrzuciłem, załamka bo nie było pracy.

Końcem roku telefon, że będzie rozmowa. Jedna rozmowa, potem druga. Wszystkie po angielsku gdzie mój język to B1 może B2, tak siebie oceniam.

I buum! Dostałem pracę. Spoko firma, byłem tam dziś złożył ostatnie dokumenty, stanowisko i komp już czeka, ktoś z Hiszpanii przylatuję na 2 tyg by mnie szkolić (hiszpańska firma). 3 min od domu, kasa większą o jakieś 500 zł w porównaniu do poprzedniej + nie tracę ponad godzine na dojazdy.

Dostałem się do firmy gdzie zawsze chciałem pracować bo mi się firma podobała. Teraz popracuje tu 2-3 lata aż różowa skończy studia i co? I będę miał już takie doświadczenie, że będziemy zmieniać miasto po lepsza kasę.

Nie zarabiam dużo bo 3500 na rękę, ale w moim mieście 3.5/4k to sufit, większą kasa to tylko kierownik. Znajomi? Mało kto zarabia tyle co ja, w sumie nikt. Jeden ziomek co jest zastępcą kierownika w maku.

8-16, firma 3 min od domu, praca za biurkiem. W sumie tu nikt tyle nie zarabia. Ani mój ojciec, ani teściowa ani siostra że szwagrem. Ja młody cycek (27 lat) mam na dzień dobry tyle lub więcej niż inni po latach. A pracowałem w różnych formach, korpo, januszex, byłem na kilku stażach za grosze tylko by zdobyć doświadczenie i pracować w zawodzie. Najlepsze jest to, że w logistyce powiększa się mój zakres. Pracowałem koło 2 lat w transporcie (nie, nie w spedycji) teraz zakupy i planning. Za 2-3 lata zmieniam miasto i idę po lepsza kasę!

#wygryw #pracbaza
  • 11
@malostkowy: @moll: chciałbym zarabiać więcej i bym mógł bo miałem rekrutację do Krakowa, ale nie ma teraz szans (studia różowej). A w moim mieście to całkiem dobra firma i praca :D na dzień dobry umowa na rok + w firmie są premie roczne za wyniki, ale pierwszy rok to gwarant tak więc nawet jeśli bym się zwolnił czy oni mnie to za rok dostaje "gratis" 13 pensje :D