Wpis z mikrobloga

#ucieczkadoraju Znalazłem jeszcze ciekawy artykuł z 2015 roku, w którym jakaś polska turystka odwiedziła wioskę Badjao, tą samą w której Damian Drążek brał ślub z "Ajdżin". Pisze tam (przypominam 2015 rok) między innymi:

Rozmawiamy z kobietami. Uśmiechają się i opowiadają jak tu się żyje. Jak biorą śluby w wieku lat 18, bo rząd zakazał tradycji wychodzenia za mąż niedługo po pierwszym okresie. Śmieją się, że my to już dawno jesteśmy przeterminowani. Żartują, że Badjao są bardzo bogaci, bo za poślubienie dziewicy trzeba zapłacić jej rodzicom 20 000 pesos (1400 zł) i że już dwie wydali za obcokrajowców. Pocieszają, że za żonę z secondhandu tylko 2-3 tys.

Jak widać jest inflacja na filipińskim rynku matrymonialnym, albo "Ajdzin" wysoko się ceni (raczej ją jej rodzina). Damian płacił za nią 12 000 zł ¯\_(ツ)_/¯

oba poniższe linki prowadzą do tego samego artykułu, tylko ten drugi jest na prywatnym blogu autorki
link nr 1: https://joemonster.org/art/31570
link nr 2: http://30stopni.blogspot.com/2015/03/legenda-o-morskich-cyganach.html?q=badjao
i dla zasięgu #raportzpanstwasrodka oraz #raportzakcji
Pobierz pelt - #ucieczkadoraju Znalazłem jeszcze ciekawy artykuł z 2015 roku, w którym jakaś ...
źródło: comment_1643585543YjDevNq0bcmavXV5EqmbOj.jpg
  • 19
@pelt: Gruby temat. Czyli to taka tradycyjna hurtownia żon dla głupich ludzi z zachodu. W zasadzie to nie masz pewności czy to żona z pierwszego obiegu, czy z "second handu" a cena wielokrotnie się różni. Ten ślub jest taki tylko szamański, więc w rzeczywistości to ona dalej jest z pierwszej ręki i może za tydzień mu powiedzieć rozwód, rozwód, rozwód albo inne szamańskie zaklęcie i wrócić szukać kolejnego zakochanego. Uczciwość gwarantuje
@cielak44: dlatego tam był, jest i będzie bieda i syf, bo nie myślą perspektywicznie dalej niż żul spod monopolowego - czyli byle do następnej "flaszki". Jak jeszcze kiedyś przeczytałem o plemiennym życiu to już kompletnie mi ręce opadły. Kiedyś w którymś czasopiśmie (chyba Twój Weekend) był właśnie artykuł o Tajlandii, gdzie opisywali jak stare zwyrole albo jacyś emeryci z Danii, Niemiec, UK, itp. jeżdżą właśnie w te rejony i wracają z
@WhiskeyIHaze: Wrzuciłem w google "odtworzenie błony dziewiczej" i jestem w szoku. W Polsce znalazłem w minutę 34 kliniki, które to robią. Po co to komu w Polsce?
przykład https://www.kliniki.pl/gabinet-ginekologiczno-polozniczy-ultrasonografia/

Poza tym Aijin i koleżanki w sklepie mogą mieć w pakiecie za te 12000 zł taką kapsułkę dla przyszłego ukochanego, żeby nie miał wątpliwości ze to pierwszy przebieg. https://www.virginitynow.com/pl/product/revive-hymen-bundle/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adik75: jak po co? Przecież każdy chce dziewice na żonę ale z drugiej strony jakiś przypadkowy seks w klubie też spoko. Więc dziewczyny kombinują jak mogą.
Wiem, że są takie rzeczy. Pytanie czy te panny o tym wiedzą. Raczej nie. Inaczej sprzedawały by swoje dziewictwo drożej a potem jakiemuś beciakowi by najwyżej taka kapsułkę zapodały i sprzedaż już tym razem finalna.
Już pa licho z śmieci ale żeby chociaż pomost normalny zrobić lub poszerzyć bo jest miejsce by przybić parę desek. A na co a po co. Dwie deski wystarczą

@cielak44: @darth_invader: Też mnie dziwi, czemu ci Badjao nie zbudują sobie lepszego/szerszego pomostu. W końcu nie żyją w totalnej biedzie, jak ludzie w niektórych krajach Afryki (mają telewizory, internet, smartfony). Przecież deski drogie nie są, wystarczy, że zrzuciliby się wspólnie na
Pobierz pelt - > Już pa licho z śmieci ale żeby chociaż pomost normalny zrobić lub poszerzyć ...
źródło: comment_1643629904SLVChuFlV447jGiMRqMRl5.jpg
@adik75: @WhiskeyIHaze: @dawid131: Sądzę, że z "second handu" (czyli tańsze) są już tylko mamuśki mające dziecko lub dzieci - tego na dłuższą metę nie da się ukryć. Choć z drugiej strony nie wiadomo, czy najmłodszy braciszek albo siostrzyczka to jest jednak potomek danej dziewczyny. Są znane takie historie i to nawet w Polsce. Przecież na którymś vlogu Damiana mówił i pokazywał, że młodsza siostra "Ajdżin" (sama Ajdżin ma 19
Pobierz pelt - @adik75: @WhiskeyIHaze: @dawid131: Sądzę, że z "second handu" (czyli tańsze) s...
źródło: comment_1643631206tzTmHnJN2zAeBfxWIwWXcq.jpg
To dopiero nóż na gardle. Chociaż być może nie każdy się będzie przejmować.

@adik75: Niestety obawiam się, że to drugie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co prawda nie wiadomo co dzieje się z Filipińskim synem Damiana, ale nie zdziwiłbym się gdyby mało nim interesował się - z tego co kojarzę jego matka żyła w biedzie w czasie kiedy był chrzczony a Damian nie był w okolicy gdzie mieszka
Pobierz pelt - > To dopiero nóż na gardle. Chociaż być może nie każdy się będzie przejmować.
...
źródło: comment_1643633214olgrgiaqvTdhfx12CNx3OJ.jpg