Wpis z mikrobloga

1076 + 1 = 1077

Tytuł: Czas życia i czas śmierci
Autor: Erich Maria Remarque
Gatunek: literatura piękna
Ocena: 8/10
ISBN: 9788375106916
Tłumacz: Juliusz Stroynowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 368
Historia niemieckiego żołnierza walczącego na froncie wschodnim II Wojny Światowej. Ernst walcząc z Rosjanami na ich ziemi, podobnie jak jego koledzy z frontu jest świadom tego, że Niemcy wojnę przegrywają. Niespodziewanie bohater dostaje możliwość wyjechać na urlop do rodzinnego miasta, jednak tam również zawitała wojna, a urlop byłby nieznośną udręka gdyby nie przypadkowo spotkana stara „znajoma”. Oprócz żołnierskiego życia w książce poznajemy też przekrój społeczeństwa oraz przeróżne postawy i motywacje kierujące ludźmi czasu wojny.

Bardzo interesująca książka pokazująca okropność wojny z perspektywy młodego pełnego wątpliwości żołnierza. Sporo w niej rozmyślań na tematy filozoficzne i różne oblicza ludzkich charakterów. Książkę gorąco polecam, warto przy okazji wspomnieć o bardziej znanym utworze autora czyli „Na zachodzie bez zmian” obie książki mają wspólne cechy i moim zdaniem po obie warto sięgnąć.

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #literaturapieknabookmeter
Pobierz Tosiek14 - 1076 + 1 = 1077

Tytuł: Czas życia i czas śmierci
Autor: Erich Maria Remar...
źródło: comment_1647967937ZAqn6oHhznUUvH5VycHu1k.jpg
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 352

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-08 - Użytkownik smierdakow ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-07-24 - Użytkownik Wypok2 ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
... zobacz
@Tosiek14: Z tych które czytałem, to jeszcze bym dodał Łuk triumfalny. Z tym, że jak lubię Remarque'a, tak nie potrafię zbyt często po niego sięgać. Nie wiem czy to dlatego, że choć pisał pięknie, to jednak w gruncie rzeczy o tym samym, czy może dlatego, że to jego piękne pisanie o tym samym dość mocno mnie angażuje emocjonalnie.