Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#gielda #tesla
Może jestem za wcześnie ale chcę trafić idealnie w szczyt
Ogłaszam top Tesli. Szybciej zobaczymy 700 niż 1150
Nikt nie chce wypożyczać Tesli z Heartz bo nikomu nie chce się szukać chargerow i czekać na ładowanie używając wypożyczonego auta.
Nie sądzę by heartz zamawial więcej.
Jak Heartz zamawial model 3 to czas oczekiwania był 9 miesięcy. Obecnie jest 8 tygodni, a produkcja nie przyspieszyła w tym czasie. Zmniejszony backlog oznacza szybsza produkcję niż popyt
Tesla niedługo będzie podawać wyniki za Q1, stawiam że szału nie zrobią. Może niewielki wzrost. Może nawet spadek sprzedaży
I trzeba będzie podnieść cenę bo wszystko drożeje, glownie metale do baterii
To nie pomoże w popycie
  • 17
@151346136: to nieistotne czy Hertz zamawia czy nie. I tak mają backlog zamówień na milion aut.
Z resztą Hertz wchodzi głębiej bo kilka dni temu zaczęli reklamować model Y, więc nie wiem skąd masz info że nikt nie wypożycza Tesli od Hertza. Domyślam się że z dupy.
O popyt się nie martwią. Q1 nie będzie tak piękny jakby mógł bo Shanghai zamknęli przez covida ale i tak będzie to rekordowy kwartał.
@dupinka5000: milion lat = 2 miesiace
https://insideevs.com/news/573108/tesla-cars-prices-waiting-march2022/
Zalaczony obrazek

nie wiem skąd masz info że nikt nie wypożycza Tesli od Hertza. Domyślam się że z dupy.


@dupinka5000: To info od samych korzeni, od pracownikow Heartz w Stanach

O popyt się nie martwią. Q1 nie będzie tak piękny jakby mógł bo Shanghai zamknęli przez covida ale i tak będzie to rekordowy kwartał


@dupinka5000: Nawet niewielki wzrost bedzie rekordowym kwartalem. Co
Pobierz
źródło: comment_1648835434PqNft3dWfoLD7vw1OYVQdM.jpg
@151346136: to, że skrócił się czas na dostawy było dokładnie tym czego sobie Tesla życzyła podnosząc ceny. Chyba nie sprawdzałeś o ile podniosły się ceny od tamtego czasu, a do produkcji wchodzi w USA Teksas, w Europie Berlin.

Jeśli chodzi o Q1 to musisz sobie zdać, sprawę że jest to kwartał, który ma najmniej dni w roku, jest chiński nowy rok i jeszcze 5 dni lockdownu przypadło w Szanghaju. Jeśli pomimo