Wpis z mikrobloga

  • 4
1230 + 1 = 1231

Tytuł: Zapisane w kościach
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 6/10
ISBN: 9788324163731
Tłumacz: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 331
Druga część serii książek o lekarzu i antropologu sądowym. Udaje się on na krańce Szkocji, by zbadać nietypowe zwłoki...
Książkę można czytać nie czytając pierwszego tomu, choć umknie przez to kilka smaczków i nawiązań.

Książka w zasadzie rozpoczyna się w nieco podobnym powolnym stylu co tom pierwszy, niemniej akcja później się rozkręca. David znów w ciekawy sposób analizuje to co się stało, choć podobnie jak w pierwszym tomie - w zasadzie zagadki nie są jakieś mocno skomplikowane - postacie opisywane są w ten sposób by budować sympatie i antypatie czytelnika. Szkoda mi też że niektóre postacie wprowadzane są jako tło, zamiast dostać trochę ciekawsze rozwinięcie.
Kolejny raz nieco mnie dziwią i tym razem nieco irytują nieśmiałe próby z wątkiem "paranormalnym"; by nie zdradzać fabuły, powiem tylko że chodzi o sny, którym przypisuje się większe znaczenie. Jest to o tyle dziwne w tej książce, że z jednej strony czasem czytamy o tych zjawiskach, a bohater się zapiera przed wiarą w nie. Czyli mamy tak na dobrą sprawę wprowadzony jakiś wątek nie wiadomo w jakim celu, tak jakby autor sam nie wiedział czy chce w książce przedstawiać jakieś tego typu zjawiska, fantazjować czy nie.

Paradoksalnie, ten tom przypadł mi jednak bardziej do gustu niż pierwszy, ze względu na interesujące, połowicznie zaskakujące zakończenie. Wciąż można się zrelaksować przy tej książce, choć trup ściele się gęsto ;)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz Oo-oO - 1230 + 1 = 1231

Tytuł: Zapisane w kościach
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kry...
źródło: comment_1649331178GHfrGtbfd3K8lkr1jwX7t5.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.4 / 10) (5 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 376
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-07-30 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-03-21 - Użytkownik panpikuss ocenił na: ★★★★★★★