Wpis z mikrobloga

@Radkovv: nie mam rachunku, pamiętam, że pomidory 18,50 zł/kg (większe, też malinowe 22,00 zł). Aż chyba jutro zerknę na cenę kolendry, chociaż ten pęczek wystarczy mi na długo. Polecam wszelkie cięte (pietruszka, kolendra, szczypiorek) trzymać w lodówce w szklance wody (same końcówki powinny być zamoczone, bez liści).
W kwestii wyjaśnienia, zazwyczaj robię większe zakupy, wtedy jakoś mniej zwraca się uwagę na ceny. Dlatego teraz trochę zdziwienie.
Uprzedzając pytania, sklep ma normalne
@justypl: ja stosuje mokra szmatke i tak zawijam koncowki, może też być papier recznikowy ale on szybciej schnie. Tym sposobem łodygi nie powinny gnić. Moje pomidory byly za 24zł za kg. To już nawet nie jest śmieszne.
@Radkovv: zdecydowanie to nie jest śmieszne. U mnie w domu codziennie jest sałatka, do (uwaga!) obiadu. Cholera przecież ten obiad też kosztuje. A gdzie śniadanie, kolacja, jakieś przekąski. Jeszcze w zeszłym roku często zamawialiśmy coś z uber eats, teraz przestawiliśmy się na moje gotowanie ;) I dobrze, lubię siedzieć w kuchni i wiemy co jemy. Ale ostatnio wydajemy na jedzenie więcej, niż np. w listopadzie 2021 gdzie w 70% zamawialiśmy (koszt
@justypl: sałatka z świeżych warzyw, to podstawa. Ja dla oszczędności biorę w zamian j tarkowane buraczki w sloiku. Trzeba tylko patrzeć żeby nie były zasmażane, bo tamte i droższe i tłuszczu mają dowalonego. Gotowe surówki z biedry też są ok i mieszanki mrożonych warzyw tanio wychodzą.
@Radkovv: Ależ oczywiście, buraczki muszą być i przypomniałeś mi, że mielonych dawno nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z mrożonek szpinak i brukselka, choć ostatnio tą drugą świeżą dorwałam.