Wpis z mikrobloga

Hej #gravel
poluję na rower i wstępnie zdecydowałem się na Canyona Grail. Pozostaje jednak dylemat czy jest potrzeba decydować się na wersję 7. Różnica między Grail AL 6 a Grail AL 7 to 1500zł. Różnica jest tylko w napędzie https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/porownaj?rowery_szosowe=80325%3A80326
Byłby ktoś w stanie ocenić czy warto dopłacić te pieniądze? Będzie to mój pierwszy gravel. Rower użytkowany będzie do raczej lżejszych tras po Górach Sowich, Stołowych, czasem Karkonoszach tam gdzie się da. Oprócz tego oczywiście sporo jazdy po mieście. Coś w tygodniu trzeba robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@ddchavez w dobie kryzysu rowerowego chciałem merida silex 700 czekałem 7 miesiący by uzyskać informację, że nie będzie przez kolejne 6-7 ale mają silexa 400. Różnica w napędzie. Wziąłem 400 i nie żałuję. Jeździ mi się super itd. Dziś gdybym miał wybór brać kolejny rower to polowalbym na grx 800. Czemu? Ładniejszy troszkę lepszy i ma napęd 2x11 a nke 2x10. Niby nic ale jednak. Generalnie jeśli to tylko 1500zl i tylko
@brian_de_rossali: dzięki. Canyon zapowiada że te rowery się pojawią między sierpniem a listopadem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedyne czego nie mogę odżałować to to, że nie zrobili otworów montażowych na górnej ramie. Canyon Grizl takie ma a tu się jakoś nie dało.