Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może do polecenie zakład #krawiectwo we #wroclaw , gdzie uszyję #garnitur na #wesele ? Oczywiście najlepiej nie za miliony monet. Nie zależy mi, żeby wyglądać jak milion dolarów, ale też nie chciałbym przesadzić w drugą stronę i wyglądać jak w garniturze po dziadku.

Słyszałem o pracowni krawieckiej na ul. Pereca u Tadeusza Florka, podobno ma bardzo przystępne ceny, ale właśnie boję się tego, że dostanę garnitur jak z PRL-u. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym krawcem?
Pomóżcie Mirki, plz. Zdjęcie niepowiązane, dla uwagi.
V.....3 - Ma ktoś może do polecenie zakład #krawiectwo we #wroclaw , gdzie uszyję #ga...

źródło: comment_1649934594hDJ5ozt92iCmv1ZuC9n31j.jpg

Pobierz
  • 18
@Volter23: szukasz ciężkiego krawca. Nie wiem czy ten Pan dalej szyje, ale na Poniatowskiego 12 był cięzki krawiec jeszcze pare lat temu, zakład nazywał się "U Grzybka", Pan szył nawet bespoke, a to starej szkoły krawiec. Przerabiał mi marynarke, super to zrobił, a garnitury jakie miał w pracowni wygladaly mega. Masz jeszcze Twins chyba no i Brogs na Grodzkiej
@josan: Chciałbym zamknąć się w kwocie 2500zł za dwa garnitury, ale wiadomo, jak będzie znośnie w kwocie mniejszej to się nie obrażę, a jak będzie trzeba dopłacić więcej, to coś się jeszcze w portfelu znajdzie. Jak we wpisie, nie zależy mi na tym żeby to był garnitur TOP TIER, raczej skromny, byle nie kwadratowy z powiewem PRLu.
Nie kupowałem takirz rzeczy od 2 lat ponad, nie wiem jak wygladaja ceny po pandemii i w dobie tej inflacji. NIe kupisz kota w worku, masz wybor materialu, przymiarki, widzisz inne prace danego krawca, nie ma co się bać. Florka nie znam. Fajne rzeczy jeszcze robią w NOOR.
Przede wszystkim wszystko zależy od materiału z jakiego garnitur na być uszyty. Jeżeli jesteś standardowo wymiarowy to poleciłbym kupić gotowy garnitur i poprosić krawca o przeróbki. Najlepiej jak pójdziesz do krawca i powiesz co chcesz i czego potrzebujesz, na 1 wizycie jest wybór materiałów i stylu czy kroku garnituru, krawiec będzie mógł ocenić ile materiału będzie potrzebował i poda Ci cenę.
W tej kwocie celowałbym na coś z sieciowek i przeróbki krawieckie.
@Volter23 załatwiałam ostatnio taką usługę w Poszetce, nawet dwukrotnie. Za pierwszym razem wyszło przepięknie a za drugim coś poszło nietak, chyba przez dobór materiałow. Ale cenowo to zdecydowaniem Twój budzet założony przekroczyło. Wiem, że na Rydygiera jest też pracownia krawiecka, która się zajmuje szyciem pod wymiar, ale nie testowałam
@Volter23: może nie we Wrocławiu, ale w Oleśnicy jest zakład, który szyje garnitury i na pewno zmieścisz się w budżecie swoim -> Firma Produkcyjna T&W Adres: Ogrodowa 3B, 56-400 Oleśnica