Wpis z mikrobloga

@zellchen: Cześć Mireczki i Mirabelki :)
Dziś zabieram Was do Kielc, być może to miasto Was zaskoczy. Oto 15 atrakcji, które można zwiedzić w weekend w mieście scyzoryka. Kielce to połączenie historii i zabytków wraz z naturą. To miasto pałaców i rezerwatów, których w samych Kielcach jest aż pięć. Tutaj znajduje się pierwszy polski geopark, wpisany na światową listę UNESCO - Geopark Świętokrzyski.

Link do znaleziska

#podroze #polska #podrozujzwykopem #ciekawostki #turystyka #wakacje #kielce
źródło: comment_1650348875pmIPe6NLweYjDmRlmmCyTt.jpg
  • 6
@zellchen: Właśnie przejeżdżałem wczoraj przez Kielce i kolejny raz stwierdziłem, że tak smutnego (wojewódzkiego) miasta nie widziałem wcześniej, niby małe nie jest, niby normalni ludzie, ale jacyś tacy zmarnowani i zmęczeni życiem, kultura jazdy nie istnieje, drogi niby wyremontowane, ale ciągle telepało w autobusie od dziur. W sumie to z czego słyną Kielce i co tam jest takiego napędzającego gospodarkę, bo już więcej słyszy się o Rzeszowie czy innym Toruniu niż
@sked: Ale przejazd to nie to samo, co poszwędanie się po. Dawny Pałac Biskupów Krakowskich to jest petarda. I dodatkowo rezerwaty w samym mieście. Na Kadzielni jest fajna tyrolka, mocne wrażenia gwarantowane.
@polskimurarzpl: Ja pochodzę ze wschodniej części Polski i mogę napisać, że i owszem podział jest widoczny, choć to się zmienia. Np. taki Lublin dziś a kiedyś, to jest mega różnica na plus. Ja na Kielce bardziej patrzyłam przez pryzmat zwiedzania... i w sumie to myślałam, że za wiele tam nie znajdę, a jednak się zdziwiła, bo całkiem tam fajnie.