Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo MAG zapowiada długo wyczekiwane wznowienia Pierwszej Ery Ostatniego Imperium. "Z mgły zrodzony", "Studnia wstąpienia" i "Bohater wieków" ukażą się 18 maja 2022 roku. Wydania jubileuszowe ze zmienionym tekstem i dodatkowymi materiałami liczą odpowiednio 672, 800 i 786 stron. Wszystkie w twardej oprawie. Poniżej okładki i krótko o pierwszym tomie.

Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu. Przez tysiąc lat Ostatni Imperator, "Skrawek Nieskończoności“, posiadając władzę absolutną, rządził i stosował terror, niezwyciężony jak bóg. A kiedy nadzieja została porzucona już tak dawno, że nie pozostały z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami pół-skaa ze złamanym sercem odkrywa ją na nowo w piekielnym więzieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mgły. Znakomity złodziejaszek i urodzony przywódca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, która ma pozbawić tronu i władzy samego Ostatniego Imperatora.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mag #fantasy #sanderson #brandonsanderson #cosmere #mistborn
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo MAG zapowiada długo wycz...
źródło: comment_1650893993LkcYCB0naqZx2ptJBGPdjm.jpg
  • 26
No przydałoby się dodrukować pierwsze tomy Archiwum Burzowego Światła, bo zostały same w miękkiej okładce (°° , ale skoro papieru brakuje na tomy powyżej 1000 stron to sobie jeszcze na to poczekamy :/
W końcu kupię drugą i trzecią część w normalnej cenie


@Sc3eaM: Ja musiałem wywalić 80 na Bohatera Wieków xD I wstrzymuje się z drugą trylogią bo ceny są również kozackie
@Whoresbane: hej :) czy ta seria jest tak samo epicka i wybitna jak Archiwum Burzowego Światła? Przeczytałam 2 tomy, a reszta to tylko kwestia czasu. Prośba o podpowiedź czy ta seria jest w podobnym stylu i klimacie.

Przy okazji niejako rozszerzając temat... Do tej pory m.in. bardziej czytałam książki typu s-f "Gwiezdne Wojny", "Diuna", seria "Wehikuł czasu", Philip K. Dick <3. Uwielbiam dystopie i antyutopie. Na półce na swoją kolej czekają
hej :) czy ta seria jest tak samo epicka i wybitna jak Archiwum Burzowego Światła?


@Podrozniczka_w_czasie: Cześć :) Nie jest, osobiście uważam ją za najgorszą z uniwersum Cosmere. Niezbyt dobrze czyta się o perypetiach uczuciowych nastoletniej Vin. Druga Era zdecydowanie dużo lepsza

Mając na uwadze powyższe, czy możesz polecić jeszcze jakieś dobre fantasy


@Podrozniczka_w_czasie: Wedle życzeń, Pieśń już znasz a z Cosmere powoli się zaznajamiasz.

MUST READ fantasy:
------------------------------
Pieśń