Wpis z mikrobloga

Prawdziwa ciotka z USA wyslala mi paczke z prezentem.
Paczka idzie juz kilka tygodni, ale dzis otrzymalem pismo z urzedu celnego w PL, ze mam napisac jaka jest zawartosc paczki, tzn., co dokladnie jest, jak i wartosc kazdego przedmiotu.
Skad ja mam to wiedziec?
Co bedzie jak nie odpisze, lub nie wpisze wszystkiego co w tej paczce jest, jak i wartosci.
Bo naprawde nie wiem, jak i ciotka tez nie wie.
Pakowala jak leci, niektore rzeczy miala w domu, niektore kupila.

Skad wogole taki wymysl, ze mam opisywac co jest w PREZENCIE, bo dokladnie takie jest sformulowanie?
Ktos z was spotkal sie z czyms takim?

#usa #pocztapolska #urzadcelny #celnicy
  • 19
Skad wogole taki wymysl, ze mam opisywac co jest w PREZENCIE, bo dokladnie takie jest sformulowanie?


@kanasta: Za dawnych czasów właśnie się pisało o "gifts" i ewentualnie ubrania"i "gadżety promocyjne / reklamowe". Lub coś co niepodlega ocleniu - unikać eletroniki itp. Jak się dojebią to mówisz że skąd miałeś wiedzieć dokładnie...
@kanasta: każdy się z tym spotkał bo w USA nie ma podatku VAT jak i nie ma ruchu bezcłowego pomiędzy UE i USA więc teoretycznie za przesyłki powyżej 22 euro powinieneś zapłacić VAT, a powyżej 150 euro również cło.
pytają się co jest w środku bo kwota cła zależy od zawartości stawki są bardzo różne
teoretycznie upominki są zwolnione z tych podatków ale ciocia musiała źle nadać paczke i nie oznaczyłą
@WykopFajter:

ale płacił 200zl za to ze sprawdzili ze nie ma na ten produkt podatku czy coś


Bzdura, zapłacił opłatę za pośrednictwo i odprawienie przesyłki, to ogromna różnica.

Tak robia ludzie chorzy psychicznie


Chodzi ci o takich jak ty którzy wypowiadają się w negatywnym tonie w temacie o którym nie mają pojęcia? Czy o ludziach którzy wykonują swoją pracę zgodnie z europejskimi i światowymi normami, po to aby kraj nie został
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: czyli rzad wprowadzil prawo, gdzie nakazuje od celnikow bardziej nadgorliwe wykonywanie obowiazkow xD dokladnie o tym mowie, ze cos sie zmienilo bo jak wspomnialem nie #!$%@? sie do kart graficznych a dowalili sie do pieprzonych chinskich magnesikow.

Swoja droga tez niezbyt zgodnie z prawem to wykonuja - wysylalem auto do polski, w srodku kartony z ubraniami nowymi i uzywanymi, wszystko co do sztuki zdeklarowane to tak z 10% ubran gdzies
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: a to XD do "kiedys nie bylo" to co to bylo, stwierdzenie wlasnej tepoty? Sam zes potwierdzil ze prawo zmienili. Zajebiste konsekwencje, pol europy #!$%@? kontrabanda pd ciotki z usa xD
do "kiedys nie bylo" to co to bylo, stwierdzenie wlasnej tepoty?


@WykopFajter: XD było do twojego głupiego argumentu

prawo w tym przypadku jest prawidłowe, tak jak wyżej ktoś inny wspomniał
lepiej tak niż zasyp tanim gównem całego rynku
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: sam zes przytoczyl ze prawo sie zmienilo wiec zes siebie sam wysmial.

Gospodarka #!$%@? bo ciotka wyslala w kopiercie jakies #!$%@?.

Hajs sie nie zgadza i szukaja go wszedzie gdzie sie da, ot to cala filozofia.
sam zes przytoczyl ze prawo sie zmienilo wiec zes siebie sam wysmial.


@WykopFajter: nie, wróć do nauki czytania ze zrozumieniem to może zrozumiesz o co chodziło

#!$%@?

#!$%@?


ale wiesz, że nie jesteś u siebie pod płotem na wsi?

Gospodarka #!$%@? bo ciotka wyslala w kopiercie jakies #!$%@?.


w tym przypadku to może ciotka, ale to nikogo nie interesuje, bo gdyby nie zmiany prawne to miałbyś wszystko lecące jako prezent od
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: jak ktos nie potrafi rozroznic prywatnej przesylki z pamiatkami od kontrabandy zarobkowej to albo patrz ostatni akapit mojej pierwszej wypowiedzi albo sie z powolaniem minal.

Przeklenstwa cie urazily? Ile masz lat, 5?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: poza tym naprawde mi ciezko bronic organizacji ktora nie dosc ze mnie okradla to mi dowalila od tych skradzionych rzeczy podatek. Tak sie juz z tym rozczulali zr jakbym mial choinke zapachowa to tez by ja opodatkowali.