Wpis z mikrobloga

@Wakacje_na_Trisolaris: Pytanie mam jesli mozna. Ostatni raz to jedzilem pociagiem z 10 lat temu albo i lepiej a to tez podmiejskim tylko.

Chce w maju wskoczyc do nocnego IC z wwa do szczecina razem z rowerem zeby na miejscu przejechac sie do punktu docelowego noclegu jakies 120km.

Zastanawiam sie jak sie za to zabrac w sensie logistyki podrozy koleja bo czuje sie jakbym mial jakas operacje na sercu przeprowadzic komus. No
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: po pierwsze i najważniejsze i najdurniejsze. Do biletu musisz kupić dodatkowy bilet na rower. ALE taki bilet można kupić tylko na dworcu w kasie (online nie ma takiej funkcji (przynajmniej miesiąc temu nie było)

Po drugie. Warto kupić dużo wcześniej bilet z rowerem szczególnie jak jest weekend. Takich miejsc jest ograniczona ilość.
Miejsce dla podróżnego są zazwyczaj tak dobierane, że masz rower na oku, lub jesteś niego bardzo bardzo blisko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: jak rano było jeszcze ok, tak teraz zrobiła się tam lekka graciarnia. Nie ma w tym nic złego, bo to miejsce na takie duże graty ale warto mieć świadomość, że mało kto szanuje rowery z nierowerowyh podróżnych więc taak, trzeba się psychicznie przygotować na to, że czasem jest gęsto.

A i jak wieszasz rower to raczej wybierz miejsca dalej niż bliżej drzwi. Ułatwi to tranzyt ludzi między wagonami (a ludzie
źródło: comment_1651212762FwdQS82GiDK0Hf3Bdt8Fuk.jpg
@Wakacje_na_Trisolaris: Bardzo dziekuje za rady! Szczegolnie w kwestii przechowywania i zawieszenia.
Rozumiem ze o ile miejscowka na siedzenie jest numerowana na bilecie o tyle juz na sam rower nie i stad mozliwosc powieszenia gdziekolwiek?

Jesli chodzi o kwestie porysowania jak sie zrobi graciarnia to mnie to nie martwi bo mam juz lekko sfatygowana szose ale bardziej martwilbym sie zeby mi jakas torba nie opierali o wozek przerzutki a w efekcie na
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Miejsca na rower nie są numerowane. Można dowolnie. Jeśli ma się pewność, że w pociągu nikt więcej nie będzie chciał skorzystać z przestrzeni rowerowej to nawet nie polecam wieszać, a normlanie sobie postawić (niestety z taką pewnością to ciężka sprawa).
Z przerzutką to rzeczywiście może tak się zdarzyć, ale to już naprawdę trzeba źle trafić i mieć turbo pecha. Generalnie raczej się tym nie przejmuj. Ale warto mieć to na
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: nocny Wawa szczecin to tlk więc o Warsie zapomnij. O jakimkolwiek komforcie podróży też. Bilet kupisz przez internet, najlepiej z najszybszym wyprzedzeniem to są zniżki i szansa że dostaniesz bilet na rower (miejsc jest zazwyczaj 6/12 na cały pociąg). Zestawienie pociągu i jego punktualnosc sprawdzisz na bocznica.eu
@Wakacje_na_Trisolaris: Da sie zaplacic online za rower ale ciekaw jestem czy to wtedy faktycznie dziala tak ze dostane miejsce zeby go miec na oku jakos bo jak wyklikalem to zobaczylem to co na obrazku. Czy to na pewno jest miejsce z widokiem na rower? ;)
Cena za rower na trasie wwa szczecin 9zl wychodzi. Wczesniej mi sie wydawalo ze widzialem 14 ale nie pamietam na 100%.

Dzieki za info o warsie,
źródło: comment_1651216402KkDPKtLTyBNXa7qdcykKZ3.jpg
@Wamp0302: ciekawie sie dyskutuje z toba :D OP wrzuca zdjecia gdzie siedzac widzi swoj rower. wspomina o tym, ze przewaznie dostaje miejsca z widokiem na rower albo blisko niego. ty sie dolaczasz do rozmowy i mowisz ze to oczywiste ze nie mam widoku na rower i jeszcze sie pytasz jak to sobie wyobrazalem? no to ci odpowiadam: TAK JAK NA ZDJECIU OPA.

za chwile wpisujesz ze pociag nocny a nie dzienny