Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę wysłać zdjęcia i widzę że ważą po 3,6 gigabajta, a nie powinny. To normalne .jpg robione przez kolegę lustrzanką, nie ogarniam dlaczego tyle ważą i dlaczego ważą tyle samo? Otwierają się normalnie i działają w podglądzie jak zwykłe pliki, ale ważą faktycznie tyle ile pokazuje info...
Próbowałem otworzyć przy pomocy notepada++ żeby zobaczyć co tam w nich siedzi, ale program mówi że to dla niego za ciężkie, co mogło spowodować takie spuchnięcie plików i jak to naprawić?

#fotografia #grafika #komputery #jpg #pamiec #nikon #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz BDLK_IMPRTR - Mirki, chcę wysłać zdjęcia i widzę że ważą po 3,6 gigabajta, a nie powi...
źródło: comment_1652175153yhRPTgA6msgCmUXKzxPcZA.jpg
  • 13
@daczka92: No właśnie nie ogarniam tego, mam podejżenie że to wina aparatu albo karty pamięci, ale nie wiem co z tym zrobić.
@masiakla: najlepsze jest to że się zachowują normalnie jakby miały ~10mb
@user_wpg: tak, nie ogarniam dlaczego aż tak spuchły i czemu dokładnie taka sama wartość, może to kwestia maksymalnego rozmiaru jpg?
@masiakla: ale chciałem tylko podpatrzyć czy długość pliku jest taka jak zwykłego jpg czy jakaś
@BDLK_IMPRTR: nie chce mi się czytać specyfikacji jpeg, ale może on czytać tylko kawałek pliku, gdzie są zawarte informacje, a cała reszta to garbage. jpegi nie mają żadnego sprawdzania sumy kontrolnej czy coś, mogą mieć za to np info że jest 100k wektorów i tylko te wektory czytają a resztę ignorują.