Wpis z mikrobloga

Szukam słuchawek, tak do kilku stówek. Jak chodzi o pola użytkowania, to głównie słuchanie muzyki, gierki i discord :P

Co do wymagań, to:
- mikrofon
- wygoda (użytkowane przez wiele godzin dziennie)
- byłoby spoko, jakby się łączyło po USB, ze słuchawkami łączycymi się po jacku mam średnie wspomnienia xD

Myślałem o Steelseries Arctis 5 albo HyperX Cloud II (te dwa chyba najczęściej polecają). Ktoś ma/miał i może coś powiedzieć, albo jeszcze coś innego polecić?

#sluchawki #pytanie
  • 7
@PupuPanPanda: Słuchawki na USB to potworki, których powinno się unikać za wszelką cenę, chociażby biorąc pod uwagę ich awaryjność.

Jeżeli mają być wygodne, to poszedłbym w słuchawki otwarte (jeżeli nie potrzebujesz izolować się od dźwięków zewsząd tudzież przeszkadzać komuś).

Jakiś budżet chcesz przeznaczyć na to? I od razu z ciekawości zapytam - jakąś kartę dźwiękową masz? Jeżeli nie, to podaj przynajmniej model płyty głównej albo model laptopa. Zawsze o to pytam,
@LisiaRumba: cena tak kilka stówek, raczej chcę do 500zł się zamknąć

Nie wiem czy o to chodzi, ale: Realtek High Definition Audio, laptop: Lenovo Z51-70

Otwarte byłyby spoko, w domku cichutko póki okna są zamknięte.

USB serio tak awaryjne? Przy jednych na jacka miałem problem z mikrofonem, niektóre aplikacje beznadziejnie wykrywały dźwięk (choćby Teamsy, Dicord działał jak powinien).
@PupuPanPanda: W tym Lenovo Z51-70 siedzi jakiejś podłej jakości paździerz ALC236. Kicha straszna, sam datasheet tego układu wskazuje, że jest z 2006 roku (ew. 2008 jakieś późniejsze rewizje). Największą różnicę w dźwięku na ten moment dałby Ci moim zdaniem DAC, ew. słuchawki z własnym pilotem (w którym jest DAC, ale raczej niewysokich lotów).

Jeżeli bym miał budżet 500 zł to poszedłbym w jeszcze lepszy deal. IMO wyjdziesz dużo lepiej:

- Somic
@LisiaRumba: dongielek zamówiony, słuchawki też, jeszcze tylko mikrofon :D

Chyba padnie na Mozosa, ale tutaj pytanko - czy Mozos MKIT-700PRO v2 jest faktycznie tym samym co 900PRO, tylko na ramieniu, zamiast statywie? Bo przyznam, że byłaby to lepsza dla mnie opcja.
I takie głupie pytanko, ale do czego służy ta obręcz ustawiona przy mikrofonie? xD
@PupuPanPanda: Ta obręcz, chyba masz na myśli koszyk antywibracyjny, który ma za zadanie nie przenosić niepożądanych dźwięków, np. podczas pierdykniecia noga w biurko w czasie gadania.

Co do różnic, sprawdź przede wszystkim różnice w jakości dźwięku np. na YouTube, porównaj sobie i sprawdź też czy ten drugi jest na USB czy na XLR, żeby nie było zaskoczenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps daj znać jak już zestawik
@LisiaRumba: dongiel + słuchawki doszły

Ogólnie, słychać różnicę z donglem i bez. Z tym, że trudno mi w sumie powiedzieć, co to za różnica jest xD
Tak jak sprawdzałem słuchając jednej piosenki z donglem i bez chwilę po sobie, to faktycznie da się odczuć, że z donglem lepiej. scena poszerzona, chórki z czwartego rzędu słychać bliżej

Co do słuchawek, to brzmią bardzo dobrze - ale niestety, będę musiał zwrócić. To wyżłobienie
@PupuPanPanda: Fakt, plastikowo tandetne, widać że chińczyk składał, ale w przeliczenie złotówek na jakość dźwięku to one bezapelacyjnie dostałyby laurkę. IMO dopiero od 400-500 zł gdzieś rozpoczyna się konkurowanie z nimi w sferze dźwięku.

PS dzięki za zawołanie, doceniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)