Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy po wojnie Ukraina bedzie zainteresowana naszym Borsukiem?
Ja tu widzę dużą szansę eksportową.
Nowoczesny sprzet w standardzie NATO doskonale nadający sie do ich warunków terenowych. Borsuk pływa, strzela amunicją programowalną, kąty podniesienia armaty pozwalaja na zwalczanie części celów powietrznych, jest dobrze zabezpieczony przeciwminowo, jest wyposażony w ppk . Do tego na lądzie mozna go dopancerzyć i zmienić armate na 40mm zwiększając siłę ognia.
W sumię fajny sprzet. Mogli by mu jeszcze jakiegoś dedykowanego drona dołożyć żeby zwiekszyć świadomość sytuacyjną ()
#wojsko #wojna #ukraina #militaria
Pobierz
źródło: comment_16522994017t2aDrF69mWKRlyX3sTEwj.jpg
  • 28
@DanyDwaBanany: Moce to chyba sa tak rozłożone, żeby zapewnić długoletnia pracę w zakładzie, a przy duzych zamówieniach pewnie dałoby się ją zwiekszyć ale w sumie to az tak sie na tym nie znam.
@mexxl: Wysyłanie prototypów na pole walki to chyba nie najlepszy pomysł.
@Argony: Pewnie, ze mają ale nie wiem czy będą mieli czas dłubać zwłaszcza, że bedą musieli dość szybko odbudowac swoje siły zbrojne bo ruscy nawet
@StalowyOjciec:

W jaki sposób chciałbyś w szybkim czasie zwiększyć moce produkcyjne w zakładzie produkującym taki sprzęt?
To trzeba budować kolejne linie produkcyjne, zamawiać wiecej kluczowych komponetow typu powerpack czy armata. Co mtu wyjmie silniki z nocnej szafki i nam wyśle?
@Dodwizo: Ja nie twierdzę, ze wezmą. Ja widze pewną szansę, zwłaszcza, ze z tego co widzę to dobrze odpowiada ich warunkom terenowym. Chyba najlepiej ze wszystkich obecnych na rynku. Zdaję sobie sprawę, że to biedny kraj i ma tez dość dobry własny przemysł tylko :
A- mocno pokiereszowany przez wojne
B- po zakończeniu wojny bedą musieli dużo strat odrobić w kazdego rodzaju sprzecie pancernym
C- bedzie ich gonił czas zanim ruskie
@DanyDwaBanany @WiesniakzPowolania
nie żadne 100 to plotka krążąca po wypoku bo ludzie myślą że jak produkcja opla. W 2020 HSW jasno powiedziała 40-50 egzemplarzy rocznie. Jeśli dało by się dojść do 80 powiedziałbym wam że to ogromny sukces. O ile pamiętam to dla usa było problemem produkować 200(?) ichniejszych bwp rocznie.
Do tego HSW robi inne projekty no i kupa części z zagranicy a o te teraz nie będzie łatwo.

Kolejno borsuka