Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś może jakieś doswiadzenie z klimatyzacją przenośną taką z rękawem do okna? Jak to u was działa?

Pobadalem trochę temat wczoraj i dzisiaj (bardzo dziękuję za wczorajsze odpowiedzi - tam gdzie dzwoniłem faktycznie mówili 5k+ i miesiąc czekania) i wyszło na to że nawet na zwykłego splita musiałbym kuc pół mieszkania xD

No to zastanawiam się nad alternatywami - chciałbym kupić takie lepsze urządzenie za 2.5k-3k

#pytanie #remontujzwykopem #mieszkanie #klimatyzacja
Pobierz p.....k - Czy ma ktoś może jakieś doswiadzenie z klimatyzacją przenośną taką z rękawe...
źródło: comment_1652378441Pv1WC5doo6N6UWL2lOrWtM.jpg
  • 28
@powaznyczlowiek: Jak się swego czasu interesowałem przenośną klimą, to polecano mi wybór klimy, która umożliwia wystawienie urządzenia na zewnątrz i tylko wtłaczanie schłodzonego powietrza do pomieszczenia. Dzięki temu pozbywasz się hałasu i klima pracuje również efektywniej bo nie tworzy ci podciśnienia w mieszkaniu. Ewentualnie jednostka, która umożliwia podłączenie dwóch rur, jednej do poboru gorącego powietrza z zewnątrz i druga do wypuszczenia na zewnątrz. Tutaj się hałasu nie pozbywasz, ale jest to
@powaznyczlowiek: zastanów się dobrze, czy nie warto jednak pójść w klasyczną klimę. To jest mega wygoda, myślę, że spokojnie znajdziesz taniej niż 5k. IMO lepiej zrobić raz a dobrze niż wydać też znowu nie tak mało siana na coś co będzie działaś na pół gwizdka. A z bruzdami to się w kilka dni uporasz :)
@Noniusz: a jak z demontażem takiej folii? nie zostają ślady?


@j2416513: na stronie sklepu w faq widziałem coś takiego:

Czy folię można zdjąć z szyby?

Folię w miarę łatwo można usunąć z szyby pozostawiając okno w stanie nienaruszonym. Klej jest dobrze związany z folią i po jej zdjęciu zostaje na folii. Ewentualne resztki kleju spryskujemy wodą z dodatkiem kilku kropel szamponu, odczekujemy kilka minut jak klej zmięknie i usuwamy je
@j2416513: przy jednostce ustawionej w mieszkaniu, dwie rury wystawia się za okno. Jedna pobiera powietrze do schłodzenia, druga odprowadza gorące.
Przy jednostce ustawionej na balkonie, klima pobiera powietrze do schłodzenia z otoczenia i wtłacza przez rurę do mieszkania.
chciałbym kupić takie lepsze urządzenie za 2.5k-3k


@powaznyczlowiek: nie polecam, to jest strasznie głośne a bez dwóch rur robi podciśnienie. Kiedyś kupiłem i to "z wyższej półki" to nie mogłem z tym wytrzymać
@j2416513: może działać:
1. Stoi w środku i jedna rura na zewnątrz
2. Stoi w środku i dwie rury na zewnątrz (jedna do poboru powietrza, druga do odprowadzania gorącego)
3. Stoi na zewnątrz i jedna rura doprowadza schłodzone powietrze do mieszkania