Wpis z mikrobloga

#retrogaming Witam, zacząłem się bawić w stare gry. Udało mi się odnaleźć w domu Mickey Dangerous Chase od Capcomu w całkiem niezłym stanie i Pokemon Yellow z instrukcją, pudełkiem i Trainer’s Guide. Sama gra jest po angielsku. Gameboy’a classic w wersji szarej też udało mi się wyrwać na allegro w świetnym stanie za naprawdę atrakcyjną cenę. O ile Mickey działa, niestety pikachu zdechł. Otworzyłem cartridge i wyczyściłem odpowiednim alkoholem. Niestety te ścieżki są w tak tragicznym stanie że ruszyło kilka razy intro i nawet się pojawił mój zapis stanu z przed lat i ruszył. Ale po chwili się sypie wszystko. Ostatecznie gra nie rusza co by się nie zrobiło. Pytanie, czy jest sens ratować tą dyskietkę czy lepiej szukać czegoś po aukcjach? Dodam, że ceny za pokemony na classica eng to jest jakaś paranoja, ceny są zaporowe. Wiecie gdzie ewentualnie można dorwać yellow po eng w tak powiedzmy rozsądnej cenie do max 200zl bez pudełka, naklejka może być zjechana, bateria do wymiany.
  • 22
Pytanie, czy jest sens ratować tą dyskietkę czy lepiej szukać czegoś po aukcjach?


@sprzedalem-psa-chinczykom: Tak. Na tych PCB nie ma aż tak dużo ścieżek i spędzajac trochę czasu da się łatwo naprawić. A nawet jakby się nie dało to masz kość z oruginalnym romem, mapper i układ SRAM. W skrajnym przypadku dałoby się go przelutować na inną płytkę PCB z mniej wartej gry.

Skąd jesteś? Mogę ci ogarnąć naprawę tego za
@sprzedalem-psa-chinczykom: Ogólnie trzeba by posprawdzać przewodność ścieżek i tam gdzie widać przeżarcie np zmostkować sobie ścieżki cienkim miedzianym drucikiem. Do ogarnięcia jeśli masz lutownicę kolbową i prosty miernik.

Dodam, że ceny za pokemony na classica eng to jest jakaś paranoja, ceny są zaporowe. Wiecie gdzie ewentualnie można dorwać yellow po eng w tak powiedzmy rozsądnej cenie do max 200zl bez pudełka, naklejka może być zjechana, bateria do wymiany.


Na ebayu polujesz.
Pobierz
źródło: comment_1652423341cyVIN3PmoaW2ozgBAwO0TG.jpg
@sprzedalem-psa-chinczykom: uuu, to musiało być czymś kwaśnym zalane jak ci tak srogo przeżarło ścieżki.

Ja bym to zrobił tak:
- wyczyściłbym zjednodze ścieżki lutownicą z dobrym topnikiem,
- pobieliłbym ścieżki oprócz bezpośrednio miejsc stykowych karta z konsolą,
- zrobiłbym na nowo przelotki bo jest duże prawdopodobieństwo, że przez to ci nie działa,
- i poprawiłbym wszystkie luty w układach
Może się pobawię to będę miał backup. Czekam jeszcze na super mario land


@sprzedalem-psa-chinczykom: ja robię tak, że niektóre gierki kupuję jako romy na 3DS-ie w eshopie albo na steamie i dumpuję/ekstraktuję romy. Potem albo wrzucam na jakiś everdrive albo ostatnio zacząłem się bawić w flashowanie własnych płytek PCB (wymieniam układ na eprom w istniejących kartridżach np jakiś japońskich wydań gier, które kosztują po kilka $).

Taki mario kart jako kartridż