Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #mechanikasamochodowa

Pacjent #peugeot dokładnie 206 2003r.. Nie działa światło mijania z przodu lewe. Nie jest to wina przepalonej żarówki bo żarówkę wymieniłem. Nie jest to też wina bezpiecznika - pod maską zgodnie z internetami znalazłem skrzynkę bezpieczników i sprawdziłem w sumie każdy i każdy działał, wymieniłem niby ten co ma wpływ na lampę - nadal nic.Masa raczej dochodzi do lampy bo drogowe jest zasilane z tej samej masy i działa (w sumie to zaczęło działać bo nie działało, sprawdzam muiltimetrem i jeb, światło drogowe ożyło xD.

Co mi się udało zdiagnozować - do żarówki dochodzą dwa kable, czarny i żółty. czarny masa, żółty napięcie i właśnie napięcia nie ma wcale na tym kablu. Kabel gdzieś znika w lampie i zanim rozbiorę wszystko (o ile będę umiał), może są jakieś typowe usterki, może coś jeszcze mogę sprawdzić bo wiadomo "gdybym wiedzioł ile to roboty, to bym się za to nie broł".

Swego czasu pomagało solidne #!$%@?ęcie w lampę. Swego czasu mogłem wymienić żarówkę i pochodziła z 2msc od wymiany (niezależnie od jej marki). No a teraz nic nie pomaga a przegląd się zbliża :D Help!
  • 11
Bardziej się znam na windach niż na elektryce samochodowej ale gdzies jest skrzynka z przekaźnikami. Powinno być w instrukcji. Generalnie musisz znalezc gdzie znika zasilanie na drodze Aku-przekaznik-lampa. Przepalające sie zarowki mogą wskazywać na zakłócenia w zasilaniu. Zgnity przekazior mi pasuje.
@ozzi91: 300zł żydzisz na naprawę? Poważnie? A niech Ci to auto zgnije. To jest koszt jednego tankowania. Jak chcesz mieć samochód to musisz płacić za jego utrzymanie. Na porządku dziennym jest zapłacić 8k pln za naprawę auta, a są tacy, co 18 muszą dać. I tak masz tanio.
@dict: nie w tym rzecz, bardziej chodzi o terminy i zostanie bez auta. dlaczego sam mam nie pokombinwoac i przy okazji czegos sie nauczyc? uwielbiam te porady, idz do mechanika, nosz #!$%@?, nie wiedzialem ze tak mozna XD