Wpis z mikrobloga

@dktr: Często się to zdarza ? I jak się wgrywa nowy soft do tych kamerek? Czy te kamerki będą działać póki co poprzez podpięcie ich do switcha czy niezbędny jest rejestrator ?
@ROCKNROLLLA: Normalnie, pobierasz ze strony hika i wrzucasz przez interfejs www do kamery. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "będzie działać". Kamerze do szczęścia nie jest potrzebny rejestrator, kamera ma serwować strumień video i tyle. A czy będziesz sobie go odbierać i zapisywać to już inna sprawa.
@ROCKNROLLLA: Wszystko zależy gdzie to zainstalowane. Dobre kopułki to takie gdzie obiektyw i oświetlacz IR ma swoje osobne okienko jak w modelach DS-2CD2343G0-I. Nie wiem co polecić, zawsze jest wizja lokalna, klient przedstawia oczekiwania i potem się coś dobiera.
@ROCKNROLLLA: dktr ma absolutną rację co do kopułek. Mam dwie PTZ z kilkunastu kamer bazujące na Hikvision (tak się zgłaszają w sieci - może @dktr widział tego hika w w środku? obiektyw wygląda ba bardzo podobny do OP'a) i właśnie planuję co najmniej jedną zdemontować "z wysokiego miejsca" - one są ok tam, gdzie raz na 2 miesiące możesz przelecieć je szmatą - jakiś taras, korytarz - coś niemal w zasięgu
Pobierz
źródło: comment_1652533557gHEmqERlnEhZBzQxdiIuE1.jpg
@ROCKNROLLLA: Nie wiem co robisz, ja nie używam żadnych gówno apek do uruchamiania kamer. Najpierw komputer PC z programem SADP połączony ethernetem z kamerą, potem aktywacja, konfiguracja sieci i tyle.
@ROCKNROLLLA: Skoro widzisz je w SADP to masz PC w tej samej sieci co kamery, w tych kopułkach w zależności od rewizji był guzik reset, odłącz kabel od kamery wciśnij ten guzik i trzymając dalej podłącz. trzymaj tak ten guzik z 15 sekund i kamera będzie nieaktywna. No chyba że znasz hasło do kamer to nie musisz resetować guzikiem. Jak przycisku w kamerze brak to nic nie zrobisz chyba że masz