Wpis z mikrobloga

@deamliner: Ależ mnie denerwują te podwójne standardy. Komunizm to zbrodnicza ideologia porównywalna z nazizmem, ale sierp i młot jest ok, bo Zachód nie doświadczył tego okrucieństwa. Swastyka nie jest ok, bo tego akurat doświadczył.
I ludzie stamtąd absolutnie nie są w stanie zrozumieć perspektywy m.in. Polaków. Tak samo jak i nie byli w stanie zrozumieć naszej rzekomej rusofobii, dopóki Rosjanie nie zaatakowali Ukrainy.
W grach komputerowych jest ten sam motyw - gwiazdy, sierpy i młoty ok, swastyki i żelazne krxyże nieok. Cóż, nie wszędzie wszystko jest na równi legalne; w PL w teorii propagowanie zarówno komunizmu jak i nazizmu jest zabronione chyba w art. 256, jak to działa w praktyce pomińmy milczeniem, ale za miedzą bywa z tym różnie i poblazliwosc wobec komuny jest dużo większa. Przykład - ten wpis.
@pokustnik: to jest nawet gorzej niż myślisz, duża czas "elity humanistyczno-artystycznej" bala i jest zlewaciała- a w przeszłości była gorącymi zwolennikami komunizmu. Komunizm posiada wbudowana idee światowej rewolucji. Ci wszyscy ludzie po rozkłada i po uczelniach urzędach firmach lub będący źródłem wiedzy bądź inpiracja dla innych. Pracowali jak szczury by taki stan rzeczy ugruntować, torpedo wac właściwe lektury szkolne lek ja historii, indoktrynować moździerz. A to wszystko przy wsparciu finansowo logistycznym
@barszczowo: Sek w tym ze nie. Zwyczajnie bez ZSRR albo z pokojem na wschodzie bez calej wojny z ZSRR festung europa by sobie stalo i stalo. Bylby impas i tyle. Amerykanie by nie zmienili faktu trzeba do tej europy wlesc. A miliony ludzi oraz sprzetu zamiast w ZSRR jest rozlokowane po europie/gotowe byc wziete pod bron. Fabryki by relokowali i tyle. Dostali by bomba atomowa w Berlin to pewnie w ramach
@pokustnik:
Nie lubię komunizmu, ale skoro już mowa o zrozumieniu czyjejś perspektywy to Rosjanom zapewne ZSRR też się raczej kojarzy nie z krwawym systemem z lat 20. 30. i wczesnych 40, (bo większość ludzi pamiętających tamte czasy już nie żyje) tylko z powojennym ZSRR, tym które zdobyło Berlin, tym które jako pierwsze wystrzeliło człowieka w kosmos, jakby nie patrzeć to ZSRR po okresie stalinowskim nie było już jakimś szczególnie zbrodniczym państwem.