Wpis z mikrobloga

Mirki odwiedźcie mnie od zakupu takiego minicampera... cenowo wychodzi jakieś 20% drożej niż niewielki crossover typu Suzuki Vitara, czy Peugeot 3008. Bo mi się wydaje, że fajnie coś takiego mieć na wypady weekendowe i jednocześnie krótkie rundki po mieście po zakupy, dojazdy do pracy itd. 5 miejsc w środku.
https://www.carmagazine.co.uk/car-news/first-official-pictures/volkswagen/caddy-california/
#motoryzacja #vanlife #camper #samochody #pytaniedoeksperta #uk
Pobierz
źródło: comment_1653069252Fc1FoT7exex1NguoX0YsSx.jpg
  • 21
@Budo: Polecam, idee miałem podobną. Kupiłem auto za 5000zł to sobie myślę 50 nocy i się zwróci czyli w sezon :P
Obecnie jestem na etapie że włożyłem 23 tysiące i posypała się skrzynia biegów xD
Ale jak dobrze kupisz to da sie wyjść na plus :D
@Niebadzlosiem: Renault Espace IV mówi dzień dobry. ;) U mnie z dalszej rodziny kupili takie w "najgorszej" możliwej konfiguracji, bo z większym i bardziej awaryjnym dieslem, automatem i full wyposażeniem. Do chwili obecnej spokojnie już utopili ponad 20k, bo wszystko się po kolei sypało (w tym także na wakacjach), a przy każdej kolejnej awarii żal im było machnąć reką i pozbyć się auta ze stratą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Budo: nie wiem jaka jest różnica między Caddym Californią a Tramperem, ale mam za sobą kilka wyjazdów tym drugim. Jako Caddy i Caddy Maxi. Wersja tylko kanapa z meblami na grilla i własną lodówka turystyczna. Wyjazdy koło tygodnia zazwyczaj.

Na łóżku można lekko schylonymi usiąść i się np ubrać czy coś, ale nie jest stworzone do siedzenia w środku. W Maxi masz dostęp do lodówki gdy jest tuż przy klapie, w
@niebieska_cegla: bardzo podobne samochody, California to nowa wersja, oficjalnie od VW i bazująca na obecnej generacji Caddy, a Tramper to konwersja z poprzedniej wersji, z tego co widzę. Rozkład wnętrza i ogólne założenia bardzo podobne. Dzięki za opisanie wrażeń, dobrze wiedzieć, że sprawdzi się na jakiś tydzień nawet!
@Budo: nie warto. jedziesz na spontanie do Szkocji, stajesz na jakimś odludziu, musisz grilla rozpalać bo meszki, cała noc szumi rzeczka w dole i jakieś wodospady, rano wstajesz a tam chmury ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
innym razem stajesz wieczorem w górach z widokiem na morze a tam stado 6 wielkich jeleni przylazi i się gapi na ciebie podejrzanie.
albo jakieś
Pobierz
źródło: comment_1653133455nwPk5UiJ8l4mB1b0iokkqQ.jpg
@Budo: 30k to się wydaje naprawdę niska cena. nowy blaszak z 22 roku na eBay stoi za 27.500 jeśli naprawdę będzie szło to kupić za te pieniądze to pewnie szybko się wysprzedaja, nawet na spekulacje ¯\_(ツ)_/¯
@Budo: no golas, ale 5 osobowy mikro kamper, tak? dlatego mówię, że goly blaszak kosztuje 27500 ( _)

nie no, dobra, #!$%@?. ceny z kosmosu pewnie sa dlatego że masz go na placu, od ręki. vw oficjalnie sprzedaje nowego osobowego caddy od 25k więc 5k za prosta zabudowe która ogarniesz sobie za maks 1500 to lekka przesada. ale californie zawsze były bardzo drogie więc w sumie bardziej mnie
no golas, ale 5 osobowy mikro kamper, tak? dlatego mówię, że goly blaszak kosztuje 27500 ( _)


@Steven_Hyde: tak, 5 osób mikro camper z łóżkiem, kuchenką i innymi gadżetami. Kupowałbym właśnie californię, bo jednak ma sporo ulepszeń w stosunku do blaszaka, albo nawet tej wersji "life" (czyli caddy z siedzeniami).
@Steven_Hyde: kurde widzę, że są zestawy do skody Yeti, Dacii Duster, Logam, Jogger i miliona innych aut za jakieś 1,5k (i to takie fajne, z łóżkiem i podwójną kuchenką) i to w dodatku całkowicie wyjmowane z bryki) O_o
@Budo: no, za 1.5k to już masz takie ładne #!$%@? (chociaż wydaje mi się, że nie ma w zestawie kuchenek, materacy i tych spraw - masz zestaw z laminowanej płyty meblowej). ale za 3 stowki kupujesz taki zestawik ze sklejki, do tego kuchenka turystyczna na kartusze, jakiś mały zlewik z pompka, chinskie webasto, dodatkowy aku i robisz sobie wszystko pod siebie i nie musisz się obawiać ciecia, wiercenia, dziurawienia jak w
Pobierz
źródło: comment_1653152455k6JLL1wcjIsXLYX710YKNi.jpg
@Budo z perspektywy posiadacza t4, który jest za mały dla dwóch osób, odradzam takiego malucha. Chyba, że używasz go sam. Wszytsko musisz robić poza samochodem (kibel, kuchnia, prysznic, przebieranie, jedzenie), bo w środku nie ma na to miejsca. Jakbym szedł w kolejnego vana, to obowiązkowo taki, w którym da się stać i chodzić pomimo rozlozonego łóżka. Idealnie jakby zmieścił się prysznic/wc.