Wpis z mikrobloga

@Transseksualny-Czciciel-Szatana: No skakali ale Ci co im się tam nie podobało, Ci co zostali to niestety mają z mózgu sieczkę. Pracuję z Niemcami ze wschodu i często jestem załamany na ich poziom wiedzy i postrzeganie świata, ale tam masz takie kwiatki, że naziści tęskniący za III Rzeszą tak samą tęskią za NRD i oglądają Russia Today ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początku wojny rozmawiałem z Niemcami o
@Transseksualny-Czciciel-Szatana: mam rodzinę w Niemczech i ostatnio mi opowiadali co myślą ich znajomi. Wszyscy (z którymi rozmawiają) są zawiedzeni rządem i mają świadomość tego, że potęga Niemiec w Europie upada na ich oczach. Są #!$%@? na Scholza, a Merkelową chcą stawiać przed sądem. Kolonia i okolice.
@uytx: To głos serca, z drugiej masz pragmatyzm i konieczność dostępu do tanich surowców z Rosji, żeby gospodarka mogła konkurować np z amerykańską (chemia). Sytuacja raczej nieciekawa i chcą ją zwyczajnie przeczekać.

Na początku marca zdaje się pisałem, że o ile Ukraina przetrwa wojnę, to zaraz po Ukrainie Polska będzie największym beneficjentem zmiany układu sił w Europie, co lepsze prawdopodobnie z namaszczeniem USA.
Połowa Niemiec też doświadczyła ruskiego miru, ba taką Merkel wychowała się w ruskim mirze, ale najwidoczniej lepiej o tym nie wspomnieć


W Niemczech zaszła jakaś mentalna zmiana po 2 wś. którą można częściowo wytłumaczyć tym, że
1. NRD było pod ruskim butem,
2. w Niemczech żyje dużo rosjan
3. salonowa lewicowa elita niemiec i francji jest po drodze z ex komunistami z rosji (może nie identyczność, ale pewna zbieżność poglądów)
4. no