Wpis z mikrobloga

@Rafaello91: zdjęcia maja coś takiego co się chyba metadata nazywa czy jakoś tak (nie ekspert here) co jest hard-kodowane przez aparat/telefon w samym pliku zdjęcia i zawiera sporo danych nt. zdjęcia. Można to odczytać w razie czego

Wątpię że taka amberka jest na tyle biegła żeby zdawać sobie z tego sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BorysKafarov: Ja tak mówię w sensie że we właściwościach możesz zobaczyć datę i chyba nawet godzinę. Masz fotkę sprzed roku z datą 25.05.2021. Edytujesz ją lub skopiujesz dzisiaj, to we właściwościach masz już datę 25.05.2022
Ja tak mówię w sensie że we właściwościach możesz zobaczyć datę i chyba nawet godzinę. Masz fotkę sprzed roku z datą 25.05.2021. Edytujesz ją lub skopiujesz dzisiaj, to we właściwościach masz już datę 25.05.2022


@Rafaello91:
ale wiesz co to EXIF, tak?

@Rafaello91: data i godzina to pikuś, tam w tych metadanych masz info odnośnie aparatu, naświetlenia czy tam ekspozycji, ustawień kolorów itd itp. Tak przynajmniej mi się wydaje, nie raz nie dwa takie info mi migneło że tak aktualne urządzenia teraz kodują takie dane w samym jpgu