Wpis z mikrobloga

Ogromna większość propagandy rosyjskiej na temat wojny kierowana była uwagę w stronę Azowa i potrzebę pozbycia się tak zwanego "faszyzmu". Teraz gdy Azow w Mariupolu się poddał, rosyjska propaganda na temat wojny mam wrażenie dość mocno ucichła, jakby nie mając dostatecznego kozła ofiarnego na którego mogą zwrócić uwagę. Na pikabu widziałem zresztą ciekawy wpis, że poza Mariupolem, ludzi już średnio interesuje co się dzieje w innych częściach Ukrainy, bo większość uwagi zwracano właśnie na walkę z Azowem. Teraz gdy go nie ma, zabrakło takiego sztandarowego wroga na którym można się skupić. Dalej oczywiście wyzywają rządzacych Ukrainą faszystami, ale teraz gdy zabrakło, wytatuowanych nacjonalistów z ciągami do faszyzmu, to propaganda ma chyba zadyszkę i nie wiadomo gdzie mają szukać kolejnej ofiary.
#pikabu #wojna #ukraina #propaganda #rosja #telewizja #azow
  • 8
@ArtBrut: Taak trochę się mnoży tego typu komentarzy. W to, że jakiegoś Polaka by złapali bym jeszcze uwierzył, ale w rozwalenie atakiem rakietowym dwóch batalionów najemników z Polski to już chyba nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kagernak
Potwierdzają się informacje o kontrataku wroga w Siewierodoniecku. Według dostępnych danych z kilku źródeł Ukraińcy sprowadzili do boju jednostki zagranicznych najemników, w większości Polaków (choć na antenie prowadzone są również negocjacje w języku angielskim). Wróg ma natarcie, nasze jednostki się wycofują. Szczegóły dotyczące głębokości sukcesu wroga są różne i na razie to zachowam.

Tak naprawdę to tam może jest kilku Polaków. Kiedyś słyszałem że wyjechało około 30 osób.
Pobierz ArtBrut - @Kagernak
 Potwierdzają się informacje o kontrataku wroga w Siewierodonieck...
źródło: comment_1654370225GbKaEXwuNQuDMPQQO823sU.jpg
pewnie nigdy się nie dowiesz bo dalej bez zgody MONu jest to nielegalne i grozi za to więzienie.


@gupio: A to nie jest tak, że za służbę w armii obcego państwa grozi więzienie, a za bycie najemnikiem już nie?