Wpis z mikrobloga

Cześć,
Planuje w sierpniu z 3 znajomych pojechać autem do Rumuni na kilka dni.
W sumie będę tam pierwszy raz i mam pare pytań :
1.Jak wyglądają drogi ? Zwykłą osobówką można się wybrać czy celować w coś terenowego ?
2.Noclegi : Nie planuje jakoś wczesniej bukować ,ale też nie wiem czy to nie jest błąd. Na pewno nie chcemy spać w namiotach. Czy po przyjeździe do danej miejscowości łatwo znaleźć nocleg u jakiegoś gospodarza ? Czy jednak bezpieczniejszą opcją będzie booking?
3.Płatności : Dotychczas będąc za granicą płacilem głównie revolut'em. Jak to jest w Rumuni ? Nie ma żadnych problemów z tym ? Czy może lepiej wypłacić gotówkę ?

Plan główny to 2 trasy : Transalpina i Transfogarska.
Co jeszcze z ciekawych miejsc warto odwiedzić ?
Raczej będę unikał dużych miast , stąd np.Bukareszt odpada na starcie.
Na miejscu planujemy byc ok. 6-7 dni w zależności od pogody i atrakcji.

#turystyka #podroze
#rumunia
  • 14
@OlekBB: Osobówka wystarcza, drogi jak w Polsce 10-15 lat temu, tzn. mniej autostrad.
Noclegi można w ciemno na spokojnie. Co do płatności, to ogólnie nie ma problemu, ale jakaś gotówkę warto mieć, bo może się trafić sklepik, knajpka czy coś na zadupiu, gdzie terminala nie będzie. Jest z tym troszkę gorzej niż w Polsce.
A no i jak noclegi w ciemno, to wtedy będzie gospodarz pewnie też chciał gotówkę.

Kościoły warowne
@DerMitteleuropaer: często spotykam się z opinią, że Transalpina i Transfogara są bardzo obciążające dla pojazdów bo te mocno się grzeją i trzeba robić postoje. Prawda to? Bo nigdy nie byłem, a w sumie na zdjęciach te trasy nie wyglądają jakoś szczególnie wymagająco. :S
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OlekBB: już nie pamiętam, ale któryś z krajów Albania, Rumunia, Serbia ma inne końcówki do lpg na stacjach i trzeba jakieś przejściówki. Jeśli masz lpg to sprawdź to bo dawno byłem na euro tripie