Wpis z mikrobloga

@MiernyMirek : do obejrzenia w Jarocinie WLKP, z terminem można się dogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@vapores nie wyobrażam sobie kończyć przygody z moto, nawet przy tych cenach paliw ( ͡ ͜ʖ ͡)

@eloar: FJR nie szło nigdy na gaźniku. Granatowa rocznik 2003 nalotu ma 96k km, srebrna 2001 rok z nalotem 63k km.

Granatowa po wymianie rozrządu, świec, regulacji zaworów itp.
@Mododzyglizda: kurcze, a ja byłem przekonany, że FJR w tych latach to były na gaźnikach jak XJR, to się człowiek doucza. Mi się zawsze XJR1300 podobało, ale FJR też fajna i teraz będę miał zagwostkę, bo trzeba oszczędzać i raczej nie zmieniać w tym roku motocykla, ale... ()
@Mododzyglizda: Ty wiesz cwaniaku, że jak zacznę pytać, to zacznę pieniądze odliczać i trasę w Twoją stronę sprawdzać, co? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najgorzej, że ja już tras nie robię w ostatnich czasach, tylko się kręcę wkoło komina. Od czasu jak różowej wysiadły biodra i nie jest w stanie siedzieć na motocyklu, to ja głównie do pracy dojeżdżam, a FJR szeroka jest. Zdaje mi się, że FJR
@eloar: nie no ja nie namawiam do kupna ( ͡º ͜ʖ͡º)

A co do szerokości, to latałem często po mieście i w korkach i nie jest taka szeroka jak się wydaje. Z kuframi omijanie aut w korku jest trochę stresujące, ale bez nich na luzie idzie się przeciskać ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jest troszkę ciężka, co różowej sprawiało trudność jak trzeba
@Mododzyglizda: co do wagi, to na sucho lżejszy niż XVS650 (240kg m.w.) ale wyższy, więc na pewno sporo inaczej przy wolnych manewrach. Tam w tych rocznikach była jakakolwiek regulacja dla klamek, czy do regulacji trzeba zainwestować w jakiś set?
@Mododzyglizda: Jakie to ma realne spalanie przy normalnej jeździe? I co za tym idzie, jaki zasięg. Na testach widziałem rózne wyniki ale z doświadczenia wiem że ludzie lubią te motocykle piłować i potem wyniki wychodzą kosmiczne.
@muussk: Raz jechaliśmy do Chorwacji we dwoje na jednej FJR to tak do 120km/h spalanie wyniosło 4,8l/100km. Następnego roku jechaliśmy każdy na swoim i tak mieszanym trybem jazdy, 100km/h, potem 140km/h, czasami 200. To na 3500km średnie spalanie było w okolicach 5litrow. Podczas energicznej jazdy po mieście potrafi 10l/100km spalić ( ͡ ͜ʖ ͡) Zbiornik ma 25L wiec zasięg jest bardzo duży, na trasie średnio tankowałem