Wpis z mikrobloga

#polityka mam pytanie, nie chamskie, nie prześmiewcze. Mamy napięta sytuację zarówno polityczna jak i gospodarczą a za rok wybory. Czy ktoś z opozycji #po #ko #holownia przedstawił jakie konkrety, jakiś plan działań który "gdyby rządzili oni a nie #pis" to by obecnie wdrożyli? Bo ja nie wiem...może ja źle szuka ale coś cicho siedzą
  • 16
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni
@Anon_daru no i to jest najbardziej przerażające,.że jako potencjalny wyborca jest gówno a nie wybór. Dlatego nie jestem w stanie pojąć jak ludzie mogą się jechać i przekonywać jak to jedno są lepsi od drugich, poważnie nie wiem co trzeba mieć z głową. Sezon wyborczy, okazja jak nigdy rzucać planami i pomyślnie walki z problemami a oni dupa cicho. Ale jak trzeba jakiś temacie zastwpczy jak aborcja o to wtedy 7
@czuczer: otóż problemem jest to, że opozycja dała się wciągnąć w grę PiSu i zamiast proponować realne rozwiązania problemów lecą populizmami, że dadzą jeszcze więcej i zrobią jeszcze lepiej. Niestety ale wynika to głównie z oczekiwań większości wyborców, dlatego PiS rządzi drugą kadencje i będzie rządził kolejną. Poza tym, zaproponowanie zmian będzie się wiązało niestety, ale ze spadkiem poparcia, partia która ogłosi cięcia budżetowe i socjalne ma bardzo małe szanse na
@miki4ever no i super. Tylko dlaczego pan Szymon nie wychodzi i nie opowiada o obecnych zmianach na już? Nad konstytucją mógł się popłakać jak akurat wpisywało się to w nośność w tv.
@czuczer: Nie wychodzi? Jaja sobie robisz? Od ponad miesiąca, dzień w dzień Polska2050 jest w trasie po całej Polsce. To, ze mainstream czegoś nie mówi ci w TVP, nie oznacza, ze nic się nie dzieje. Ja wiem, ze na wykopie liczy się tylko Warszawa i przekaz dnia, ale wybory wygrywa się nie w stolicy, a w mniejszych ośrodkach.
@miki4ever ja też to wiem. I dowiedziało się o tym PO przez ostatnie 2 wybory. Myśleli że jak mają Warszawę i coś jeszcze to są już na szczycie. Ok to widzę że jesteś mocno w temacie. Powiedz mi w takim razie jakie są realne szanse koalicji 2050 z PO?
@miki4ever no i właśnie to mnie smuci. Ja wiem że chodzi o to żeby "PiS nie rządził" ale taka koalicja nie ma najmniejszego sensu ani racji bytu. Wolałbym twarde stawianie na swoim no ale..
@czuczer: Każdy by wolał, żeby partia z jego poglądami wygrała z większością, ale w praktyce jest to po prostu nierealne przy obecnej sytuacji społecznej w Polsce. Jeszcze 15-20 lat temu głosowało się na partie i jej pomysły/profil, dziś są fanatycy ślepo głosujący na swoich panów
@miki4ever wiem. Ale mi byłoby łatwiej się zaangażować gdybym wiedział "ok głosuje na 2050 i oni się trzymają tej partii" a nie zaraz donaldy wskoczą na stołki i będzie poprostu koalicja "anty PiS" . Mnie to odrzuca :/