Wpis z mikrobloga

@ImNewHere: bądźcie poważni. Ukraina dostał setki sztuk artylerii. W jaki sposób te 18 miało by robić różnice? Propaganda. Żeby robiły różnice musieli by ze 100 krabów dostać. Tu nie chodzi o jakość ale o ilość


@Jebwleb: No ale jednocześnie mają tak ok. tysiąc kilometrów frontu. Pojawienie się w jednym miejscu kilkunastu, czy kilkudziesięciu haubic może zmienić lokalny układ sił.
@shmatshiage: zobacz o jakiej skali terenu mówimy. To jest zwykła propaganda mająca na celu skłonienia opini publicznej do dalszego transferu sprzętu. To jest ok ale chociaż tu traktujmy się poważnie. Te 18 luf nie robi żadnej różnicy.
@Jebwleb: wydaje mi się że próbujesz te 18 krabow posadzić na 1300 km a nie np koło Doniecka gdzie 18 sztuk tak 'prezycyjnej' broni już może zrobić różnice. Większy zasięg wieksza prezycja i wysoka przeżywalność (chociaż jeden już pono spadł). Oczywiście szczerze to nie znam się na tym bo dopiero od trzech miesięcy się doktoryzuje z chłopskiego rozumu. Wojny te 18 na pewno nie odwróci ale może zaszkodzić na jednym kierunku.np
@brateczek: gdzieś na internecie. Możliwe że ruscy gdzieś naklamali i trafiło z jakiegoś tg. Ale wydaje mi się że gdzieś w jakimś komentarzu tutaj czytałem. Ale na wojnie niszczony jest sprzęt, jakiś Krab prędzej czy później padnie.
Ruscy niekoniecznie strącają sprzęt na froncie,mógł dostać kalibrem w magazynie.