Wpis z mikrobloga

Może ktoś polecić jakąś sprężynę do udrożniania rur? Miałem wczoraj ostry problem, pod wanną zatkany pion, sąsiad pożyczył mi swoją, ale to takie gówienko, cieńsze od małego palca u dłoni to tylko się 3h nakręciłem i to nawet nie chciało się ruszyć w rurze. Dopiero zamówiony fachowiec miał już taką z napędem elektrycznym to poszło mu to gładko w 5 minut. Jaką mniej więcej długość powinna mieć taka "budżetowa" domowa, jaki sensowny przekrój, żeby to zdawało egzamin? I też chciałem zapytać, czy te wszystkie "Krety" itd. to lepiej żeby to był granulat, czy jakiś płyn, albo jakieś kulki żelowe? Chciałbym tak raz na miesiąc coś wsypać, żeby nie dopuścić już do takiej sytuacji. Dzięki z góry za jakieś informacje. Wczoraj się tak zagadałem z tym majstrem, że zamiast zapytać od razu u źródła to już byłem taki ucieszony, że woda mi się nie wylewa na pół wanny, że zapomniałem.

#hydraulika
  • 9
@robertx: Ok dzięki, to sobie zakupie te środki. A ten Melt to niebezpieczny z racji wpływu na rury, czy samemu trzeba być ostrożnym, żeby się nie poparzyć przy wlewaniu, bo silnie reaguje i chlapie, albo coś w ten deseń?
@thisismaddnes: Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze :-) Ostrożnie też trzeba go wlewać w rury, żeby Ci wanny itp nie uszkodził, po wlaniu trzeba dobrze wywietrzyć pomieszczenie, nie wdychać oparów (lać na wdechu najlepiej i w gumowych rękawiczkach)
@Silikon: W sumie nawet to fajnie wygląda, tylko jak zawsze nie wiadomo jak do końca to w praktyce ze skutecznością. Filmik z neta na którym wszystko ma się udać to.. filmik z neta, a tak jak masz stojącą wodę pod wanną i takie dojście, że klęczysz gdzieś przy kiblu próbując po omacku wpychać węża w zatkaną rurę, gdzie włazi ci jedynie 15 cm, a później gdzieś rura skręca w bok to
@thisismaddnes: raz używałem tego.
Zatkany odpływ na rurze 50 w kuchni pod posadzka na kolanie 90⁰.
Poszło elegancko
Napoczatku myślałem że nie przejdę tym wężem ale kilka razy uderzyłem i przeszło.
Zatkało się grudkami tłuszczu z mydłem czy innym badziewiem. Takie białe twarde kawałki wylatywały.
Zapłaciłem 150zl za 15m do myjki lavor z obi.
Taniej wszylko niż wezwanie fachowca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silikon: Zastanowię się nad tym, skoro piszesz, że jednak daje radę ten sprzęt. Fachowiec skasował mnie na 250 zł, ale no cóż takie są realia. Przyjechał w 20 minut w niedzielę, pracę wykonał i od początku jak zapytałem przez telefon o orientacyjne koszty takiej usługi to wiedziałem, że muszę liczyć się z takimi kosztami. Gdyby nie to, że miałem w głowie, że trzeba się umyć, skorzystać ogólnie z wody w domu,