Wpis z mikrobloga

2030 + 1 = 2031

Tytuł: Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 10/10
ISBN: 9788374800976
Tłumacz: Wojciech M. Próchniewicz
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 338
Z pewnością książka, która wywarła na mnie największe wrażenie od lat.

Mamy tutaj historie pierwszego kontaktu ludzi z obca cywilizacją w całkiem niedalekiej przyszłości. Historia będzie punktem wyjściowym do poruszenia wielu kwestii-inteligencji, świadomości, rozwoju nas jako ludzi.

Nie chciałbym nikomu psuć przyjemności czytania-wiadomo, że najlepszy jest ten pierwszy raz gdy autor zabiera nas w nieznane. Dlatego nie chce opisywać więcej fabuły czy swoich przemyśleń o całości.

Autor sprawnie żongluje światem przedstawionym, liczne zwroty akcji lub narracji sprawiają, że od pewnego momentu od książki nie da się oderwać. Ciekawość dosłownie pożera kolejne strony, mimo wielu trudnych, naukowych określeń. Jedyny mój „zarzut” to trudny początek, nie wiadomo o co chodzi i miejscami może wydawać się bełkotliwe. Pierwszych 80 stron przeczytałem w kilka dni- nie szło mi łatwo i jakoś nie mogłem się skoncentrować. Za to resztę już jednym tchem. Prawdziwa truskawka #pdk na torcie są przypisy na końcu książki w których autor wyjaśnia wiele terminów jak i sposób w jaki konstruował świat przestawiony.

Obiektywnie sama książkę oceniałbym na 8/10 ale po przeczytaniu całości i uzupełnieniu wiedzy z przypisów mogę tylko pogratulować autorowi doskonałej pracy, stad właśnie ocena 10/10. Gorąco polecam! Chapeau bas!

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz kanciak12 - 2030 + 1 = 2031

Tytuł: Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Gatunek: fantasy...
źródło: comment_1660076137gE56WfMUabcWt8WXuiwSds.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.9 / 10) (13 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-10-18 - Użytkownik klomo1 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-04-21 - Użytkownik smierdakow ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis
ze wszystkim się zgadzam prócz początku, ja uwielbiam tak jak tu czy u Dukaja że jesteśmy wrzuceni w obcy świat i powoli go odkrywamy

@cotidiemorior: ja tez to uwielbiam ale niektorzy autorzy potrafia robic to tak ze jest to przyjemnoscia, np. u wymienionego Dukaja. Ale w slepowidzeniu bylo mi trudno przebrnac przez te 80 stron