Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie: co należy zrobić w przypadku znalezienia ludzkich zwłok?

Przykład: odwiedzacie babcię, ale okazuje się, że babcia leży zimna i nie żyje. Co wtedy? Telefon na 112 chyba nie, bo to nie pilna sytuacja? I załóżmy, że nie macie żadnych innych członków rodziny i musicie to sami załatwić.

Aha, tylko nie zgłaszajcie mnie na bagiety, nie znalazłem żadnych zwłok, to pytanie czysto teoretyczne z ciekawości xD

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f571434a310d54d4afe95c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
@mazaken: nie znam się to się wypowiem.
OP wyraźnie pyta o znalezienie zwłok kogoś z rodziny, a nie trupa w parku który mógł zostać zamordowany. Większość z tego co napisałeś to nieprawda.

@AnonimoweMirkoWyznania: Dyspozytor ze 112 może wysłać lekarza "tylko" do stwierdzenia zgonu. Potem jak wyżej już napisano - karta zgonu, firma pogrzebowa i tyle.
@Seraphiel: Czyli co, jak jest się spokrewnionym ze zwłokami, to wtedy nie przyjeżdża pogotowie, a zwłoki nie trafiają do zakładu pogrzebowego :D? Bo nie wiem, co miało by być w mojej wypowdzi nieprawdą, skoro jest to moja własna relacja ze znalezienia zwłok. Znalezienie kogoś z rodziny nie uprawnia też nas do stwierdzenia zgonu bez udziału lekarza. Tak więc zasadniczo - robi się dokładnie to, co opisałem.
@mazaken:
"z automatu przyślą i tak karetke" - kłamstwo
"Jak w karetce nie ma lekarza, to chyba i tak musza zabrac na stwierdzenie zgonu" - kłamstwo i debilizm, karetka nie służy do przewozu zwłok
"przyjazd karetki i policji" - kłamstwo - policja też nie jest konieczna (nie neguję że w twoim przypadku policja się pojawiła z jakichś powodów)

Tak jak napisałem - przyjeżdża sam lekarz. Nie karetką, tylko swoim samochodem lub