•  

Mam pytanie do osób, które kupiły w ostatnim czasie w Vision Express okulary z soczewkami jednoogniskowymi z filtrem światła niebieskiego. Czy w takich okularach da się funkcjonować na co dzień tzn. poza użytkowaniem przed komputerem? Czytałem opinie, że ten filtr zmienia trochę barwy i zastanawiam się, czy można w takich okularach np. bezpiecznie prowadzić samochód, lub czy to nie przeszkadza przy wykonywaniu jakichkolwiek innych codziennych czynności?
    #wzrok #okulary #visionexpress

•  

@MattheoPL: można, w niczym nie przeszkadza.

•  

@fotograf_warszawiak: spotkałem się z opinią, że ten filtr powoduje odbicia świateł od wewnętrznej strony soczewki, co np. podczas jazdy w nocy może powodować, że auta jadące z tyłu mogą nas w ten sposób oślepiać. Czy istnieje taka możliwość?
      Niestety nie znam specyfikacji soczewki, jaką oferuje Vision Express z tym filtrem. Udało mi się jedynie dowiedzieć, że jest to soczewka marki Hoya. Na stronie VE filtr ten nazywa się "Blue Cut", ale brak jest szczegółowych informacji na jego temat. Mam obawy, że to żółte zabarwienie może mi przeszkadzać w codziennych czynnościach. W salonie VE gdzie byłem niestety nie mają żadnych próbnych okularów z tymi szkłami żeby mieć porównanie, dlatego też poszukuję opinii osób, które już takie szkła tam zakupiły i używają ich na co dzień.

•  

@MattheoPL: a musisz robić w VE? Ja używam Hoya Hilux z powłoką Hi-Vision LongLife Blue i jest to filtr pasmowy światła niebieskiego, nie bluecut/blueblock. Dominanta koloru żółtego jest tak minimalna, że ociepla odbiór koloru białego może o 500K. Soczewki te posiadają antyrefleks po obu stronach, więc o oślepieniu nie ma mowy. Jeżeli pracujesz z grafiką, kolorem to lepiej wybrać soczewki Essilor z powłoką Blue Sapphire HR, która zamiast żółtej dominanty ma szarą, przez co w odbiorze jest neutralna. W dodatku w przypadku Essilora filtr światła niebieskiego jest w masie soczewki, przez co nie ma takiego mocnego fioletowego odblasku na powierzchni soczewki (to tylko kwestia estetyczna). Sam korzystam z jednych i drugich, a nasi klienci wybierają równie chętnie jeden i drugi rodzaj.
      Jak już się wyleczysz z VE to zapraszam do Oneoptic, pokażemy Ci obie soczewki i sobie sam porównasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@fotograf_warszawiak: gdybym mieszkał w Warszawie lub okolicach to z przyjemnością bym wpadł. Ja niestety z daleka :-( Wybór na VE padł ze względów ekonomicznych.
      Czyli ta wersja filtru w soczewkach z VE to może być jakaś tańsza wersja typu Blocker? Czytałem, że zdarza się, że te blokery blokują całe pasmo niebieskie, a nie tylko to szkodliwe. Z drugiej jednak strony jeśli soczewkę produkuje Hoya, no to chyba korzystają z tej technologii, której używają w swoich markowych produktach? Niestety nie znam się na tyle w temacie, a przydałby się ktoś, kto głębiej sieci w tym rynku.

•  

@MattheoPL: VE jest tak dużą firmą, że nawet jeśli Hoya produkuje im soczewki, to według ich specyfikacji. Może korzystają z innego filtra niż w regularnej ofercie. A ile dla klienta kosztują takie szkiełka? Bo taka Hoya bez redukcji grubości to niecałe 560 zł.

•  

@fotograf_warszawiak: vision to szybciej essilora soczewki promuje chyba?

•  

@fotograf_warszawiak: aktualny cennik jest na stronie VE - https://visionexpress.pl/porady/pakiety-soczewek-korekcyjnych/
      Wiem tylko tyle, że platyna lub diament z filtrem światła niebieskiego to Hoya. Co do tańszych wariantów nie wiem. Teraz trwa promocja 50% na szkła.

•  

@Rudy_Bigos_2: trudno powiedzieć bo sprzedają pod swoją marką ;) Trzeba by na kopertkach zobaczyć czy jest coś napisane.
      @MattheoPL: a potrzebujesz takiego pocienienia żeby brać 1,67? Jakie masz moce i do jakich oprawek? Paradoksalnie możesz kupić lepsze soczewki u lokalnego optyka bez tych 50% ;)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@MattheoPL: spróbuj w innym salonie Vision Express. Przymierzałem dziś na miejscu i blue cut nie dla mnie, mimo że wstępnie chciałem wziąć. Przy pracy przy komputerze gdzie ważna jest grafika różnicę czuć bardzo mocno, biały był dla mnie bardzo żółty w odbiorze. Musiałbyś to samemu doświadczyć bo każdy ma inną percepcję i potrzeby.

•  

@SimShady: na szczęście nie pracuję przy grafice, ale obawiam się, że ta zmiana białego w żółty może być problematyczna przy jakichś codzienny czynnościach np. prowadzeniu auta. Udało mi się znaleźć informacje, że o wiele mniej zażółcają szkła, które mają ten filtr w masie np. te od Rodenstock - @fotograf_warszawiak miałeś może styczność z takimi szkłami?

•  

@MattheoPL: ale Ty na serio nawet nie będziesz widział, że to zażółca ;) Essilor ma w masie i jest szare zabarwienie zamiast żółtego.

•  

@fotograf_warszawiak: próbowałeś te z filtrem światła niebieskiego z VE?

•  

@MattheoPL: czemu miałbym próbować z VE jak mam swojego optyka? ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h