Wpis z mikrobloga

#rosja #faszyzm #wojna
Tak sobie sprawdzałem picrel pod kątem faszystowskiej rosji, no i jak dla mnie wszystko się zgadza. Jeśli nie, to mnie poprawcie.
1. check - kult Putina
2. check
3. check
4. check
5. check

Dlaczego nie propagować bardziej tego "terminu" (faszystowska rosja)? Rosjanie cały czas powtarzają brednie o ukronazistach w oficjalnym przekazie. Byłoby dobrze, gdyby ta nazwa utrwaliła się w świadomości ludzi. Za 50 lat będzie dzięki temu łatwiej walczyć o prawdę.
Pobierz dominowiak - #rosja #faszyzm #wojna
Tak sobie sprawdzałem picrel pod kątem faszystow...
źródło: comment_1661235611pmEor0DgkJD7dACcFoFVb4.jpg
  • 7
@alex-fortune: tak, ale Raszyzm to zbitek słów, którego znaczenie zostanie zatarte w przyszłości. Poza tym jest używane głównie na Ukrainie i trochę w Polsce.
Natomiast "rosyjski faszyzm" i "faszystowska rosja" czy "faszystowski putinizm" zawsze będą kojarzyły się jednoznacznie.
Podobnie jak faszystowskie/nazistowskie Niemcy, hitleryzm czy hitlerowskie Niemcy.
@MandarynWspanialy: bez przesady. widzę 8 gwiazdek w profilowym, ale zachowaj trochę obiektywności.
Autorytaryzm w stylu wodzowskim? Kaczyński ma swoich wielbicieli, ale gdzie mu tam do Putina w tej kwestii.
Militaryzm? No zdecydowanie nie.
Walka z odmiennymi ideologiami? Być może do pewnego stopnia, ale znowu nie ta liga w porównaniu do rossji
Pełna kontrola[...] - do pewnego stopnia tak, ale opozycja ma głos, a ludzie mogą protestować.
Gospodarczy etatyzm [...] - tu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominowiak: Jeszcze nie całkiem ale zmierza do tego bezpardonowo. I gdyby mógł to już byśmy mieli tu drugi Putinstan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Militaryzm - no fakt tutaj jeszcze trochę brakuje. Chociaż patrząc jak podporządkował sobie i wykorzystuje do własnych, partykularnych celów to tylko dziękować niebiosom, że nią ma kasy w budżecie na wojsko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MandarynWspanialy: bezpardonowo XD nie rozśmieszaj mnie. Karakan jest zbyt cienki i niezdecydowany by zrobić porządek we własnej partii a co dopiero zrobić z Polski statolatryczne, zmilitaryzowane państwo.