Wpis z mikrobloga

#plk #koszykowka

Całe lato czekałem, i jest! – 1 kolejka PLK i jej zapowiedź.
Mecze tak jak w poprzednim sezonie – ok. 4 na kolejkę na antenach Polsatu (w tej kolejce aż 5), reszta na portalu emocje.tv, gdzie pakiet podrożał 30%, za to możecie obejrzeć też 2 ligę polską i ligę babeczek. Czego nie rozumiecie? :)

Mecze telewizyjne:

Sokół – Legia – już dziś telewizyjne otwarcie sezonu 2022-23, wicemistrz Polski i uczestnik Ligi Mistrzów jedzie na Podkarpacie pokazać beniaminkowi na czym polega PLK. I tak też może być. Ale nie musi (co za banały xD)

Start – Astoria – w Lublinie wciąż nie mają rozgrywającego (tzn. mają, ale nie ogłosili, i w tej kolejce nie wystąpi), za to Astoria to na papierze słabiutki zespół. Wobec powyższych szanse nieco się spłaszczają, ale i tak nikt tu na Bydgoszczan nie postawi.

Toruń – Trefl – jeśli Toruń typowany jest bardziej w dół tabeli, a Trefl do góry (włączając w to medale), to jest tu szansa na niespodziankę. Trefl kompletuje skład późno, a dodatkowo kontuzje w pre-season dają się im we znaki (Freimanis i Salumu wyłączeni). Powiedziałbym że to mecz kolejki chyba.

Anwil – Zastal – mecz-klasyk, do tego grany idealnie co do dnia 30 lat po pierwszym meczu drużyny z Włocławka w ekstraklasie – wtedy przeciwnikiem był też zespól z ZG. Anwil jest sporym faworytem, szczególnie że w Zielonej nawet ci co są, mają jakieś tam problemy ze zdrowiem, a przecież to prawie 2x węższy zespół niż Anwil. Na papierze mecz kolejki, ale nie wiem czy będzie ciekawy dla kogoś neutralnego.

MKS Dąbrowa G. – GTK Gliwice – chyba mecz specjalny, w niedzielę, w prajmie, po 20, po wcześniejszym meczu z Włocławka. Dawno w Polsacie nie było takich cudów ;) Oczywiście derby woj. śląskiego, które umówmy się nikogo nie elektryzują. Za to ciekawe drużyny – MKS który zrobił zamieszania w okresie ogórkowym transferami i GTK, które zbudowało mocno niejednoznaczny skład, a od stycznia ma wejść im duże wsparcie od Tauron. MKS musi, GTK może.

Mecze nietelewizyjne:

Czarni – Arka – drużyny rozpatrywane w zupełnie innych kategoriach (Czarni aspirujący do top, Arka będąca niewiadomą), ale koniec końców może nieodległe od siebie aż tak bardzo w kwestii możliwości, a przynajmniej na początku sezonu, kiedy dużo rzeczy w zespołach może jeszcze nie funkcjonoać. Dałbym w TV zamiast meczu z Łańcuta lub Lublina :)
Śląsk – Spójnia – Śląsk i Stal nie są pokazywane w tej kolejce po zajęły antenę wczoraj superpucharem. Śląsk rozczarował, ale trzeba pamiętać że ma spore dziury w składzie z powodu kontuzji, niedokompletowanego składu + zmęczenie dwóch reprezentantów Polski (to co że mało grali na Eurobaskecie, skoro nie mieli urlopu). IMO jest jakaś szansa dla Spójni, która przynajmniej na tym etapie sezonu jest jeszcze zdrowa.
King – Stal – podobnie jak w przypadku Śląska, Stal nie gości na antenie przez superpuchar. Myślę że są zdecydowanym faworytem tego meczu, bo i w starciach przedsezonowych (a widziałem nawet na żywo), jak i wczoraj, a do tego również w teorii/na papierze – wyglądają bardzo obiecująco. King odwrotnie – tu wszystkie nadzieje skierowane są w stronę „będzie potrzeba zmian w składzie”. A może zaskoczą w 1 kolejce?
Pobierz cultofluna - #plk #koszykowka

Całe lato czekałem, i jest! – 1 kolejka PLK i jej za...
źródło: comment_1663839811KmiTlrNLm62lXnhwt2Xb4Q.jpg